Pažinkite trombozę

Trombozės požymiai

Dėl baimę keliančių ir kartais net gyvybei pavojingų komplikacijų svarbu kuo anksčiau diagnozuoti trombozę ir pradėti jos gydymą. Įvertinkite savo asmeninę trombozės riziką ir jeigu ji didelė, kreipkitės į medikus. Esant trombozės pavojui, gydytojas gali skirti šias diagnostikos procedūras ar tyrimus.

Skubioji diagnostika

Esant skausmams ir tinimams kojose turėtų būti atliekama kojų kraujagyslių echoskopija. Tiriant „Doppler“ ultragarsu matuojamas venos diametras, nustatomas kraujo tekėjimo greitis. Tyrimo metu galima pamatyti krešulį, nustatyti trombozės išplitimo ribas.

Flebografija. Dėl į veną suleistos kontrastinės medžiagos, rentgeno nuotraukoje matosi venos spindis ir galima nustatyti jame esantį trombą.

Širdies ertmių, galvos smegenų kraujagyslių trombams diagnozuoti yra rekomenduojama angiografija. Šio tyrimo metu į kraujagyslę suleidžiama kontrastinės medžiagos ir daroma rentgeno nuotrauka, kurioje išryškėja kraujagyslių spindžio susiaurėjimai, sienelių nelygumai, sankaupos ir kt.

Tyrimai

Cholesterolio kiekio nustatymas kraujyje.

Atliekamas kraujo krešėjimo testas.

Atliekama biocheminė kraujo analizė (aukštas D-dimerų lygis – patikimas giliųjų venų ir plaučių embolijos trombozės požymis).

Kojų venų trombozės požymiai

Ne visuomet paprasta atpažinti vieną labiausiai paplitusių trombų sukeltų ligų – giliųjų venų trombozę, kuri dažnai pažeidžia giliąsias kojų venas. Simptomai gali apskritai nepasireikšti arba gali būti nežymūs. Dėl šios priežasties trombozė ir jos galimos pasekmės yra ypač pavojingos. Jeigu žemiau išvardinti nusiskundimai pasireiškia po vieną arba keli iš karto, galima įtarti kojų venų trombozę:

  • besitęsiantys skausmai ir jautrumas spaudimui blauzdose, pakinklio duobėje ar kirkšnyje;
  • skausmų sustiprėjimas spaudžiant blauzdos raumenis ar lenkiant pėdą;
  • ryškus kojos patinimas, kai viena koja smarkiai skiriasi nuo kitos;
  • blizganti, pamėlusi ar violetinės spalvos pažeista koja;
  • karštesnė pažeista koja, kada jaučiamas temperatūros skirtumas;
  • išsiplėtusios ir išryškėjusios venos paviršiuje;
  • skausmas spaudžiant kojos padą.

Šie simptomai yra daugiau orientaciniai, jie nėra privalomi kiekvienu kojų venų trombozės atveju. Kiekvienas ligos atvejis yra individualus, todėl tiksliausią informaciją galima sužinoti vizito pas gydytoją metu.