Gydymas ir profilaktika

Naudingi patarimai

Egzistuoja keletas pagrindinių taisyklių, padedančių išvengti venų trombozės. Jos pirmiausia galioja asmenims, kuriems yra didesnė rizika. Žemiau rasite svarbias trombozės profilaktikos rekomendacijas, kurios Jums turėtų padėti išvengti kojų venų trombozės.

Reguliariai sportuokite

Antsvoris apsunkina širdį ir kraujo apytakos sistemą. Bėgiojimas, vaikščiojimas su lazdomis, plaukimas ar važiavimas dviračiu – tai būdai, padedantys kovoti su antsvoriu. Gerkite pakankamai skysčių, pirmiausia karštuoju metų laiku ir skrisdami lėktuvu, ne mažiau kaip 1,5 l per dieną. Alkoholiniai gėrimai skysčiams nepriskiriami.

Profilaktika kelionių metu

  • Venkite per ankštų drabužių kelionių metu.
  • Pagal galimybes po priekine sėdyne lėktuve, autobuse ar traukinyje nedėkite jokio bagažo, kad galėtumėte ištiesti kojas.
  • Kelionės metu pajudėkite, jei galite atsistokite, atsisėskite, kad išjudintumėte kojas. Sėdėdami mankštinkite pėdas ir kojas, kad suaktyvėtų raumenų siurblys.
  • Gerkite pakankamai skysčių.
  • Jei Jums būdingi trombozės rizikos veiksniai, gali būti rekomenduojamos papildomos priemonės, pavyzdžiui, kompresinės kojinės. Nesibaiminkite kreiptis į gydytoją ir sužinoti, kaip galite sau padėti net ir paprastomis priemonėmis.