Klauskite specialisto

Kaista blauzda, neskauda. Kas tai galėtų būti?

Meilė.
Atsakymas. Dažnai būna, kad kojų blauzdos „šiltesnės “ dėl lėtinio veninio kraujotakos nepakankamumo, varikozinių mazgų ar pan. Iš tokio aprašymo ir pateikto klausimo sunku susidaryti bendrą vaizdą, nes pojūčiai, kuriuos žmonės jaučia, yra gana įvairūs, tad be apžiūros sunku vertinti. Pagarbiai, A.Grinkevičius.

Prieš pusmetį atliktas širdies kraujagyslių šuntavimas. Iš kairės kojos panaudota vena nuo kelio sąnario iki čiurnos sanario. Tinsta čiurnos sąnarys vakarais, darosi mažai jautrus. Ryte jo bukle normali. Kaip galima paspartinti ar pagerinti kraujotakos atsistatymą pašalintos venos vietoje?

Vytas.
Atsakymas. Venos paėmimas šuntui suformuoti paprastai nesutrikdo kojos kraujotakos. Kojose esanti giliųjų venų sistema tikrai pajėgi užtikrinti, kad veninė kraujotaka būtų normali. Situacija gali pasikeisti , jei giliosios venos trombuotos ar sutrikusi kraujotaka dėl vožtuvų nesandarumo. Tai galima nustatyti tik ultragarsinio tyrimo metu. Tinimas čiurnos srityje galimas ir dėl limfos tekėjimo sutrikimo, sąnario ligos, širdies ar inkstu funkcijos sutrikimų. Pastarieji būna simetriški abiejose kojose. Aiškiau situaciją būtų galima aptarti gyvos konsultacijos metu. Pagarbiai, A.Grinkevičius.

Prieš keletą metų pradėjo šalti keliai ir ypač jaučiu, kai atvėsta oras. Kas tai galėtų būti ir pas ką kreiptis?

Irena.
Atsakymas. Sąnarių skausmai dėl šalčio pasireiškia sergant Reino sindromu. Paprastai reaguoja smulkūs ir vidutiniai sąnariai (rankų, pėdų). Kelių sąnariams tai būdinga rečiau ir ypač, jei tai liečia tik juos vienus. Jeigu skausmai nesiliauja, reikėtų konsultuotis su reumatologu arba ortopedu-traumatologu. Pagarbiai, A.Grinkevičius.

Prieš 3 savaites nustatė kairės kojos giliųjų venų trombozę. Turiu gerti 3 mėn varfarina, po 10 mg per dieną. Šią savaitę INR 3,1. Sveikata gerėja, jau vaikštau be ramentų, dėviu kompresinę kojinę. Po savaitės turiu grįžti į darbą, bet darbas vien ant kojų nėra lengvas, bijau apkrauti koją, kad nebūtų komplikacijų. Gal reikia keisti darbą? Ar galiu sportuoti, eiti į pirtį, baseiną? Man 42 metai.

Emigrantas.
Atsakymas. Sergant GVT be medikamentinio gydymo labai svarbus režimas. Esate jaunas žmogus ir kad po GVT liktų kuo mažiau pasekmių, kurios ateityje gali trikdyti Jūsų gyvenimą ir darbą, jo laikytis rekomenduotina bent 3 mėnesius. Norint grįžti į darbą, turite būti įsitikinęs, kad jo metu turėsite galimybes pakelti ir pailsinti kojas. Labiausiai kenkia statinis stovėjimas , ar sėdėjimas, kai nėra galimybių vaikščioti ir jaustis laisvai dinamiškai. Jūsų atveju, rekomenduočiau darbą atidėti dar bent 3-4 savaites. Darbe būtinai dėvėti II kompresinės klasės elastines kojines. Dėl pirties – vienareikšmiai – nerekomenduotina. Baseinas – tinka, bet be didelių apkrovimų. Bet koks sportas ir mankšta yra pageidautini, jei jų metu kojoms nėra didesnių nei vidutinių apkrovų. Sportuoti, vaikščioti ir dirbti būtina labai atidžiai, nes vartojate varfariną. Kraujo krešumo rodiklis yra pasiekęs viršutinę pageidautiną ribą (INR turėtų būtų nuo 2 iki 3 ). Viršijus nurodytas maksimalias ribas, galimos kraujavimo komplikacijos net po menkų traumų. Apie tai privalėjo informuoti gydymą rekomendavęs gydytojas. Kaip alternatyva, gali būti skiriamas naujos kartos antikoaguliantas (Xarelto). Jis saugesnis, nėra būtina kas 1-2 savaites sekti kraujo krešėjimo rodiklių, efektingas gydant GVT. Būtinai pasitarkite su savo gydytoju. Pagarbiai, A.Grinkevičius.

Skauda kairės kojos šlaunį priekinę pusę ir silpnesnis skausmas nueina iki blauzdos. Šlaunis tokia kaip guminė. Gal čia trombozė?

Violeta.
Atsakymas. Nusiskundimai nėra tipiški venų trombozei, rekomenduoju pasikonsultuoti su neurologu. Pagarbiai, L.Velička.

Nuolatos skauda kojas, sakyčiau raumenis. Jaučiasi sukietėjimai. Geriau jaučiuosi po šalto dušo ar po tikrai skaudaus masažo. Geriu tramadolį jau 2 metai, buvau pas gydytoją, bet nieko konkretaus nepasako – tyrimai geri. Kaltinu darbą „ant kojų“. Kai kojas pakeliu aukštyn, blauzdos pradeda šalti, kojos sunkios.

Brigita.
Atsakymas. Jūsų nusiskundimai budingesni neurologinei ligai. Konsultuotis patarčiau su neurologu. Apžiūrėjęs gydytojas patars ką toliau daryti. Pagarbiai, L.Velička.

Anksčiau buvo problemų su narkotikais, dabar vartoju retai – į pusmetį pora kartą. Prieš savaitę vartojau, leidausi ir po dienos ištino kojos apačia prie čiurnos. Nepūliuoja, bet skauda. Ką daryti?

Tomas.
Atsakymas. Reikia kreiptis skubos tvarka į gydytojus. Reikia pradėti tyrimą ir gydymą dėl įtariamos giliųjų venų trombozės. Pagarbiai, L.Velička.

Man ant kojų nuolat atsiranda skausmingų mažų guzelių. Vėliau jie pamėlynuoja ir po kiek laiko dingsta. Kas tai galėtų būti? Daktaras nieko neranda, sako, kad viskas gerai ir tai praeis.

Anželika.
Atsakymas. Turėtumėte pasikonsultuoti su reumatologu dėl galimos mazginės. Pagarbiai, L.Velička.

Jau pusmetį beveik kas naktį skauda dešinio kelio srityje, o išorinė kojos pusė toje vietoje aptirpusi. Tą tirpimą jaučiu ir dieną, bet skauda tik naktį, skausmas kuriam laikui sumažėja pakeitus padėtį. Kokia galėtų būti priežastis?

Violeta.
Atsakymas. Manau, kad jums yra stuburo liga. Pasikonsultuokite su neurologu. Mažiau tikėtinos kelio sąnario problemos, galbūt prireiks ortopedo. Pagarbiai, L.Velička.

Galvos skausmas kankina jau 3 m. beveik kasdien. Jausmas, lyg ji būtų sunki, lyg būtų įtemptas jos paviršius. Jaučiu „bėgiojant skruzdėliukus“, tirpimą. Galva svaigsta. Cholesterolis geras. Kraujo klampumas normalus. Spaudimas 120/80. Kompiuterine tomografija jokių pakitimų nerodo. Ar šie simptomai būdingi trombozei? Man 27 m.

Snieguolė.
Atsakymas. Pagal jūsų išvardintus simptomus neatrodo, kad tai trombozei būdingi požymiai. Pasitarkite su neurologu dėl tikslios diagnozės nustatymo. Pagarbiai, L.Velička.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22