Klauskite specialisto

Daug metų skaudėdavo kojas virš čiurnos iki blauzdos priekinėje pusėje. Taip pat vargina skausmingi spazmai vidinėse šlaunų dalyse, jų metu negaliu ištiesti ar sulenkti kojų. Dažniausiai tai nutinka naktį. Kartais būna tik vienoje kojoje, kartais abiejose. Atrodo, kad trūks raumenys. Skausmas nežmoniškas. Nuotrauka sąnario problemų nerodo. Ką man daryti?

Ramutė.
Atsakymas. Dėl tinimo reikia atlikti kojų venų echoskopiją, dėl spazmų būtina pasikonsultuoti su neurologu dėl galimos neurologinės ligos bei galimo mikroelementų disbalanso. Pagarbiai, L.Velička.

Ištino vidinė čiurnos pusė be jokios priežasties, skauda tik einant, priminant kulną, liečiant koją ir tinimą neskauda. Tai pasikartojo jau antrą kartą. Pirmą kartą praėjo nieko nedarant per 5-6 dienas. Man 24 metai, prieš metus gimdžiau. Ar gali būti kas blogai su kojų venomis?

Vaida.
Atsakymas. Patariu pasikonsultuoti su ortopedu arba reumatologu. Labai panašu į čiurnos sąnario problemą. Pagarbiai, L.Velička.

Maždaug prieš 3 savaites vaikas žaisdamas pakreipė koją, sutino aplink kauliuką esanti išorinė kojos dalis. Paspaudus jaučia skausmą. Kai vaikšto neskauda. Ar reikia kreiptis į gydytojus? Gal kokius kompresus uždėti?

Lina.
Atsakymas. Pasikonsultuokite su ortopedu – traumatologu dėl galimo raiščių plyšimo. Pagarbiai, L.Velička.

Kas rytą keliuosi su sutinusiais rankų pirštais. Neskauda, bet pirštai kaip pripūsti. Per dieną kažkiek atsileidžia, bet po nakties – vėl tas pats. Tinsta tik ranku pirštai, kas tai?

Raimonda.
Atsakymas. Jums reikėtų pasitarti su neurologu dėl galimos neurologinės ligos arba su reumatologu. Abiejų rankų tinimas dėl venų ligos mažai tikėtinas. Pagarbiai, L.Velička.

Važinėjant dviračiu kelis kartus garsiai sutraškėjo koja per kelį. Nuo tos dienos vis paskausta koją, per kelį lyg būtų užtirpusi. Ką daryti, kad praeitų?

Erika.
Atsakymas. Jums reikia kreiptis į ortopedą. Įtariu kelio sąnario ligą.

Mano d-dimerų tyrimo atsakymas 0,5. Ar tai reiškia, kad yra trombas? SPA-97, INR-1,01/APTT-36.

Jadvyga.
Atsakymas. Tai reiškia kad trombozė galima, bet nebūtina. Reikia derinti su klinika, kartoti tyrimą ir atlikti kojų venų echoskopiją.

Prieš kelias dienas pradėjau jausti pirštų pagalvėlių deginimą ir jis pradeda reikštis, jei rankos būna nors truputį pakeltos. Tuomet jaučiu tirpimą ir stiprų pagalvėlių deginimą. Kas tai galėtų būti?

Ingrida.
Atsakymas. Rekomenduoju pasikonsultuoti su kraujagyslių chirurgu, neurologu dėl galimo kraujagyslių arba nervų pluošto spaudimo.

Mano mamai 80 metų. Po ilgo gydymo užgijo trofinės opos, tik viena koja labai ištino ir skauda. Daktaras patarė vartoti detralex, liotono, aspirino, tik skausmo numalšinti neįmanoma, patinimas nepraeina. Ar yra galimybė pasveikti, kokius vaistus vartoti?

Lilija.
Atsakymas. Pasikonsultuokite su kraujagyslių chirurgu dėl galimos giliųjų venų trombozės.

Mano vyrui pagulėjus pradeda skaudėti dešinės kojos šlaunį, kas tai galėtų būti?

Vita.
Atsakymas. Pasikonsultuokite su neurologu dėl galimos stuburo ligos arba su ortopedu dėl galimos sąnarių-raumenų patologijos.

Prieš 2 savaites atsirado skausmingi guzeliai ant kojų iš priekio tarp kelio ir čiurnos. Laukiuosiu jau 12 sav. antro vaikelio. Darbe daug vaikštau. Guzeliai net paraudę ir karšti, kai palieti. Kai mažiau vaikštau, tampa mažesni ir ne tokie skausmingi. Gal galite patarti, ką daryti? Mano svoris 75 kg, ūgis 170 cm. Man bus 30 m.

Monika.
Atsakymas. Jūs skubiai turėtumėte pasirodyti jus prižiūrinčiam ginekologui ir kraujagyslių chirurgui.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22