Klauskite specialisto

Skauda dešinės kojos šlaunį iš išorės, ypač kai lipu laiptais ar kai reikia atsistoti. Skausmas nepraeina jau trečias mėnuo. Gimdžiau prieš pusę metų. Ar čia gali būti koks trombas? Man 36 m.

Aura.
Atsakymas. Nusiskundimai nebūdingi venų trombozei. Reikia tirtis dėl stuburo ir klubo sąnario ligų.

Turiu dešinės kojos trombozę. Dėl ko ji galėjo atsirasti? Sportuoju, labai dažnai ir daug bėgioju. Man 18 metų. Į ką kreiptis dėl šios problemos?

Laura.
Atsakymas. Priežasčių gali būti labai daug, reikia patikslinti, kokia tai trombozė. Jums būtina kraujagyslių chirurgo konsultacija.

Man sutinusi prie kauliuko išorinė kojos dalis, paspaudus nejaučiu nieko – koja ties ta vieta nejautri. Prieš mėnesį dariausi venų echoskopiją, pasakė, kad viskas gerai. Šiuo metu įtaria artritą, gal negalavimai dėl šios ligos?

Janina.
Atsakymas. Jeigu sutino sąnarys, po to atsirado nejautra – labiausiai tikėtina priežastis yra artritas. Jeigu nejautra tęsiasi nuo venų operacijos – gali būti smulkių juntamųjų nervų pažeidimas, kuris turėtų atsistatyti.

Krisdamas susitrenkiau dešinės kojos kelią, yra keletas nedidelių nubrozdinimų. Kojos neskauda. Ištino ne tik kelias, bet ir visa koja. Prie pėdos atsirado poodinės kraujosrūvos. Kaip gydyti tinimą?

Valius.
Atsakymas. Jums būtina traumatologo konsultacija: atlikti kelio sąnario rentgenogramą ir kojų venų echoskopiją. Neradus pokyčių – gydymas heparininiais tepalais.

Po nakties randu ant kojų blauzdų guziukus. Jie didesni už 2 centų monetą, kieti, paviršius raudonas. Ant vienos kojos yra trys, ant kitos – keturi. Guziukai skausmingi. Ištinsta kojos, kartais bado kaip su adatom kojų pirštus ir kulnis. Turiu aukštą spaudimą, man 49 m.

Regina.
Atsakymas. Siūlau pradėti tyrimus pas reumatologą.

Prieš 2 savaites atlikta dešinės kojos venų opeacija. Koja nesutinusi, bet priekinė kojos dalis stipriai aptirpusi. Nešioju kompresines kojines, tepu specialiu geliu. Ar šis aptirpimas praeis ir kiek ilgai tai gali trukti?

Jurgita.
Atsakymas. Po venų operacijų kartais būna įnervacijos sutrikimas. Reikia laukti 3-6 mėn. Gali įnervacija pilnai ir neatsistatyti. Dažniausiai būna tik juntamųjų nervų galūnių pakenkimas, motorinė funkcija nenukenčia.

Jau kuris laikas tinsta kojos, aplink kauliukus kaip pripūstos. Taip buna atsikėlus po nakties, ilgiau pavaikščiojus. Turiu antsvorio, bandžiau sportuoti, vaikščiojau šiaurietiškai 5 km/val., bet po vaiščiojimo kojos dar labiau sutindavo. Ar galiu toliau sportuoti? Nuo ko tinsta kojos, ar tam gali turėti įtakos mažakraujystė?

Jūratė.
Atsakymas. Jums reikia pasikonsultuoti su kraujagyslių chirurgu, kad būtų numatytas tikslus ištyrimo ir gydymo planas. Kojų tinimą gali paskatinti viršsvoris ir mažakraujystė. Papraščiausias pagalbos būdas – kompresinė II klasės kojinė, tačiau specialisto konsultacija prieš pradedant gydymą būtina.

Skauda šlaunies raumenis, ilgiau pavaikščiojus pradeda smarkiai skaudėti, tirpsta ir degina. Ką daryti?

Sigitas.
Atsakymas. Jums būtina kraujagyslių chirurgo konsultacija dėl galimos aortos arba klubinių arterijų trombozės bei neurologo konsultacija dėl galimos neuropatijos. Patarčiau pradėti nuo pirmojo.

Abiejuose kulnuose turiu ataugas. Pernai kairės kojos kulnui darė blokadą. Dabar prieš 3 savaites pradejo tinti kairė koja nuo kauliuko ir kaskart vis aukštyn sutinsta virš kelio. Kas tai galėtų būti ir į kokį gydytoją kreiptis?

Aušra.
Atsakymas. Kulnų ataugos neturėtų sukelti kojų tinimo. Jums būtina pasikonsultuoti su kraujagyslių chirurgu ir atlikti kojų venų echoskopiją dėl galimos trombozės.

Prieš savaitę atlikta kojų venų operacija. Ar reikia koją stipriai suveržti elastiniu bintu, ar galima tik truputį suveržti?

Vida.
Atsakymas. Aš savo pacientams po 1 sav. nutraukiu kompresinį bintavimą. Bintavimas turi atitikti II klasės kompresinę kojinę.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22