Klauskite specialisto

Prieš 2 savaites gulėjau ligoninėje, kur man buvo įstatytas kateteris į plaštaką. Leidžiant vaistus jaučiau skausmą, po to plaštaka patino, kateterį po dienos išėmė ir įstatė kitur. Plaštakos paslankiojoje venoje susidarė kietas patinimas. Kaip jį panaikinti?

Gabrielius.
Atsakymas. Jums greičiausiai susidarė lokalus venos uždegimas – flebitas. Naudokite aspiriną ir heparininius tepalus.

Esu 28 m. mergina, bet visos kojos nusėtos išsiplėtusiais kapiliarais, daugiausia jų – vidinėje šlaunies pusėje. Man gėda net užsidėti suknelę, nes atrodo ne kaip. Nerūkau, maitinuosi pakankamai sveikai. Judu nemažai, darbe pusdienį būnu ant kojų. Kaip galiu pagelbėti sau, kad nebijočiau pasipuošti vasariškais drabužiais? Gal yra priemonė, stiprinanti kapiliarus?

Irmina.
Atsakymas. Jums gali padėti išnaikinti kapiliarus skleroterapija. Susitikusi su gydytoju aptarsite profilaktikos galimybes atsižvelgiant į ligos sunkumą.

Turiu ataugas abiejuose kulnuose. Pernai kairės kojos kulnui darė blokadą. Prieš 3 savaites pradėjo tinti kairė koja nuo kauliuko ir kaskart vis aukštyn sutinsta virš kelio. Kas tai galėtų būti?

Aušra.
Atsakymas. Jums būtina atlikti kojų venų echoskopiją dėl galimos venų trombozės. Išsamiai jus pakonsultuotų kraujagyslių chirurgas.

Man operavo blauzdikaulio galvutės lūžį. 6 savaites gulėjau lovoje arba sėdėjau ratuose. Labai tinsta ir mėlynuoja operuota koja. Echoskopija nustatė krešulį pakinklyje. Du mėnesius leido į pilvą vaistus, kas vakarą geriu 7 mg varfarino. Jau galiu truputį pavaikščioti, tačiau jaučiuosi silpna. Praėjo 4 mėn. po operacijos. Ar gali būti, kad krešulys “išsivaikščios” pats, ar reikės operuoti?

Alvyra.
Atsakymas. Dažniausiai ši liga yra gydoma vaistais. Būtina išjudinti koją ir nešioti kompresines kojines. Jeigu nebus efekto, reikės spręsti dėl intervencijos galimybės.

Labai skauda alkūnę iš vidinės pusės per sulenkimą. Skausmas atsirado po venų uždegimo nuo kateterio. Pavartojus vaistų praėjo. Po to skausmas atsirado rankos vietoje per sulenkimą ir vis stiprėjo. Iš pradžių skaudėjo tik tiesiant ranką, dabar skauda ir sulenktą. Tai tęsiasi jau 6 mėn. Nepadeda jokie priešuždegiminiai vaitai. Ar tai gali būti venų problema?

Neringa.
Atsakymas. Taip. Jums būtina pasikonsultuoti su kraujagyslių chirugu ir atlikti rankų venų echoskopiją.

Mano mamai 56 m., jos kairė koja baisiai sutinusi laikosi 3 savaites. Sako, kad taip pat buvo ir praeitą pavasarį. Gal tai nuo artrito, nes šią ligą mama turi, o jei susiję su kraujagyslėmis gal galiu jai nupirkti bent aspirino skystinančio kraują? Su venom giminėje problemų nebuvo, gal galėtumėte pakomentuoti, kas tai galėtų būti?

Tatjana.
Atsakymas. Jūsų mamai butina kojų venų echoskopija. Giliųjų venų trombozė – tai liga, kurią visų pirma būtina atmesti. Tik po to galime svarstyti, ar tai sukėlė artritas.

Sutino dešinės rankos pirštas ir kairės rankos pirštas. Paraudęs vietomis lyg būtų kraujosrūvos, atrodo tarsi nudegintas. Sulenkti beveik negaliu, niežti, pabertas. Sužeistas nebuvo. Gyvenu Anglijoje. Gydytoja pasakė, kad tai uždegimas, prirašė vaistų, kuriuos geriu jau savaitę ir visai nepadeda. Taip pat atliko kraujo tyrimą, sakė, kad viskas gerai, praeis. Dabar pradėjo tinti kitų pirštų pagalvėlės. Kas tai galėtų būti?

Aistė.
Atsakymas. Tai turėtų būti ne kraujagyslių liga. Nematant viso vaizdo komentuoti sunku, tačiau šiuo atveju reikėtų tirti dėl reumatinių ligų.

Prieš 8 mėn. atlikta dešinės kojos venų operacija, nuolat nešioju kompresinę kojinę, ties čiurna jaučiu veržimą. Koja aptirpus, patinsta, kurį laiką naudojau lioton tepalą, nors gydytojas buvo sakęs, kad tai nereikalinga. Ar kojinė visam gyvenimui, gal vasarą galima retkarčiais užsidėti? Nesaugiai jaučiuosi ją nusiėmusi. Kokios kompresijos kojinę turėčiau nešioti, kokios yra pačios geriausios?

Liuda.
Atsakymas. Jums reikėtų atlikti echoskopinį venų tyrimą. Jeigu venų vožtuvų funkcija normali, kojinės nešioti nereikia. Aišku, jei kojos tinimas didėtų – kojinė vienas iš nedaugelio išsigelbėjimų. Kojines patarčiau pirkti kvėpuojančias, aukštesnės klasės, pasirinkimas išties didelis. Šiuo metu aš savo praktikoje dažniausiai naudoju Lastofa kompresines kojines iš Ofa Bamberg, be to Lietuvoje yra ir kitų gamintojų kokybiškos kojinės, kurias naudoja profesionalai. Bendra taisyklė: aukštesnės kokybės kojinės brangiau kainuoja. Patarčiau pasikonsultuoti su specialistu dėl tolimesnio gydymo.

Pakėlus koją į kriauklę nusiplauti, labai suskaudo šlaunies vidinę pusę. Labai skaudėjo, kitą dieną sutino blauzda ir sukietėjo raumuo. Trečią dieną sutino čiurnos sąnarys, šlaunies patinimas atsileido. Jau savaitę labai skauda ir tinsta, kartais pakyla temperatūra. Dirbu tolimųjų reisų vairuotoju, dar savaitę negryšiu į Lietuvą. Geriu aspiriną, nuskausminamuosius, apsirišau kopūsto lapais. Kas mano kojai nutiko?

Vairuotojas.
Atsakymas. Reikia atlikti echoskopiją ir skubiai pasikonsultuoti su gydytoju. Jeigu yra giliųjų venų trombozė – būtina skubiai pradėti vartoti vaistus, o jeigu plyšo raumuo – skaudės, bet pavojus sveikatai ir gyvybei mažesnis. Tiksliai priežasčiai nustatyti būtina kuo skubiau pasikonsultuoti su gydytoju.

Prieš 2 savaites pradėjo skaudėti kairės kojos didjį pirštą, kitą dieną jis pradėjo tinti. Naktį pakilo temperatūra beveik iki +39C, prasidėjo vėmimas, viduriavimas, drebėjo kūnas, kojos pirštas sutino per antrą sąnarį. Traumotologas ir reumatologas nieko nerado. Podagros tyrimai geri, kraujas nieko neparodė, tik didelį uždegimą, bet po savaitės ir jo neliko. Išrašė vaistų nuo skausmo, jie padėjo, pamažu atsileido kojos pirštas, bet pradėjo tinti kitos kojos didysis pirštas. Gal galit patarti, kur kreiptis, nes į jokią avalynę kojos netelpa, vaikštau ant kulnų?

Vytautas.
Atsakymas. Atrodo, kad jus būtinai turi pamatyti infektologas. Su kraujagyslių ligomis šie simptomai neturi nieko bendra.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22