Klauskite specialisto

Prieš 2 savaites darė laparoskopiją. Kad galėtų suleisti nuskausminamuosius, dūrė 3 kartus ir 2 kartus pataikė į arteriją, trečią kartą pataikė į veną, įvedė kateterį. Kita dieną per tą patį kateterį lašino lašelinę su kaliu. Išėmus kateterį labai skaudėjo ranką, ji pamėlo ir sutino. Dabar tinimas praėjo, bet skauda maždaug 10 cm rankos plotą ir jaučiasi sukietėjusi vena, dviejose vietose susidarė skaudūs guziukai. Ar man reikėtų kreiptis į kraujagyslių specialistą?

Rimantė.
Atsakymas. Dažniausiai pakanka išgerti aspirino arba kitų priešuždegiminių vaistų, patepti heparininiais tepalais. Be abejonės, atlikus rankos venų echoskopiją, galima būtų jaustis daug ramiau, nepriklausomai nuo to, ar yra giliųjų venų trombozė, kai reikalingas papildomas gydymas antikoaguliantais.

Staiga pradėjo skaudėti vienos kojos trys pirštai, jie pamėlo, tapo karšti. Kokia to priežastis?

Auksė.
Atsakymas. Priežasčių jūsų nusiskundimams gali būti daug. Turėtumėte pasikonsultuoti su šeimos gydytoju, jis padės išsirinkti reikiamą konsultantą.

Man 20 m. Paskutinius 4 metus ilgiau pastovėjus vienoje vietoje kojų spalva pasikeičia – pasidaro melsvos, plėmuotos. Prieš 2,5 metų man išoperavo kairės pusės skydliaukę, bet kojų problemos išliko. Kartais kojos stipriai šąla. Venos neišsiplėtusios. Ką patartumėte?

Gerda.
Atsakymas. Dažnai prie viso to būna žemas kraujospūdis. Paprastai po gimdymo šie simptomai sušvelnėja arba net visai dingsta. Specifinio efektyvaus gydymo deja nėra. Jums reikėtų užsiimti fizine veikla.

Mano draugui dažnai, jau ilgą laiką kaista kojų padai. Internete rašo, kad gali būti insultas, todėl labai išsigandau. Kokios to priežastys? Ar tikrai tai yra taip blogai? Jam 21 m., aukštas, svoris beveik 110 kg. Darbe jis daug stovi, tenka ir pašokinėti (dirba stogdengiu), valgo nesveiką maista, geria daug kavos. Kaip gydytis?

Evelina.
Atsakymas. Padų kaitimas nėra būdingas kraujagyslių ligoms. Reikėtų neurologo konsultacijos.

Ar galima ir kiek yra veiksmingas gydymas (profilaktika), turint kojos giliųjų venų trombozę, kompresinis limfodrenažinis masažuoklis?

Jūratė.
Atsakymas. Masažuoklis turi “teisingą ” pavadinimą jūsų ligos atveju, tačiau patarčiau pasikonsultuoti su specialistu (kraujagyslių chirurgu) prieš pradedant jį naudoti.

Paskutiniu metu labai skauda abi pėdas, jos raudonos ir karštos, kiek patinusios iki kauliukų. Taip būna tik po pietų, kai ryte atsikeliu, vėl viskas gerai. Kas tai galėtų būti?

Birutė.
Atsakymas. Jums reikia atlikti kojų venų echoskopiją ir pasikonsultuoti su kraujagyslių chirurgu.

Man 78-eri. Antsvorio neturiu. Neturėjau chirurginių intervencijų, išskyrus dantis, lūžių taip pat. Vaikštau eikliai, tačiau pastebėjau, kad retsykiais einant aštrus skausmas perveria kirkšnį, kad tik dantis sukandus galiu paeiti. Netrukus praeina. Pastaruoju metu labai padažnėjo tokie nemalonūs reiškiniai. Kojos netinsta, venos nelabai išryškėjusios. Mano 91 m. mamai buvo operuota trombozė du kartus. Gal man irgi pasireiškė trombozės simptomai?

Gabrielė.
Atsakymas. Greičiausiai priežastis yra stuburo arba klubo sąnario liga. Patarčiau pasikonsultuoti su neurologu ir ortopedu.

Man labai dažnai raudonuoja nosis, nesvarbu ar yra temperatūrų pokytis, seniau taip pat šiek tiek raudonuodavo žiemą, bet dabar tęsiasi pusę metų ir dažniausiai vakare. Išsimaudžius duše oda būna mėlynai raudonais plėmais nusėta. Net lengvas odos suspaudimas išlieka raudonas. Dažnai šala kojos, mėlynuoja lūpos. Ar čia odos reakcija, ar kraujagyslių? Gal patartumėt pas kokios srities specialistą eiti, nes odos dakterė sakė čia jau ne jos specializacija.

Emilija.
Atsakymas.Patarčiau pasikonsultuoti su alergologu ieškant šalčio alergijos.

Prieš keletą savaičių susimušiau kairiąją koją tarp galūnės ir kelio. Prasidėjus vidiniam kraujavimui pusantros savaitės laikėsi mėlynė. Bet dabar jau 3 savaitė, ir pastebėjau, kad sumuštoje vietoje mėlynės nebėra, bet atsirado gumbas (patinimas). Maniau, kad ten susikaupę vandenys, tad truputį masažavau ir vėl atsirado mėlynė. Kas atsitiko? Ir ar verta kreiptis į gydytoją?

Lina.
Atsakymas. Jūsų būklę tiksliai galima įvertinti tik po apžiūros. Patarčiau kreiptis į šeimos gydytoją.

Po sąnario pakeitimo prieš 4 metus turiu giliųjų venų trombozę. Krešulys suaugęs su venų vožtuvu. Ar krešulys gali atitrūkti? Man 41 m. Vaistų nevartoju. Nešioju 2 klasės kompresinę kojinę.

Alvyra.
Atsakymas. Šiuo metu didesnės embolizacijos (atitrūkimo) rizikos nėra. Kompresinę kojinę reikia nešioti tik jeigu yra kojos tinimas. Pakartotinos giliųjų venų trombozės rizika jums išlieka padidinta visą gyvenimą, todėl reikia vengti nejudrumo, didelio skysčių kiekio netekimo, ilgų skrydžių.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22