Klauskite specialisto

Dirbau stovima darbą. Naktimis pradėjo šlaunies srityje traukti mėšlungis. Koją pasukiojus, skausmas praeidavo. Palaipsniui atsirado stuburo ir kairės kojos klubo skausmas. Jau 2 mėn. gydausi, praėjau fizioterapijas. Gėriau ir leidausi gydytojų paskirtus vaistus, tačiau skausmai yra tokie aštrūs, kad vos begaliu eiti. Skauda ne tik klubą, bet ir kelio sanarį. Gulint skausmas aprimsta.

Edita.
Atsakymas. Jūs jau gydotės, pasikliaukite savo gydytoju. Turite jį informuoti, kad taikomas gydymas nepadeda, galbūt reikalingi papildomi tyrimai.

Man 50 metų, gyvenu Airijoje. Vasario 21 d. mano kojoje rado trombą. Paskyrė gydymą: 10 mg. varfarino ir 16000 ml “Innohep” per dieną. Šią dozę gavau 6 dienas. Po to “Innohep” nutraukė, geriu tik varfarino 5 mg per dieną. Šiuo metu kraujo krešumo INR 2,1. Koja toliau skauda, ji ištinusi. Tyrimų, ar likęs trombas, nedarė. Gal man verta važiuoti į Lietuvą ir išsitirti?

Romaldas.
Atsakymas. Pagal jūsų diagnozę gaunate adekvatų gydymą, papildyčiau tik kompresine kojine. Konsultacija reikalinga po 3 mėn. nuo susirgimo pradžios, tam kad galima būtų spręsti apie tolesnio gydymo trukmę.

Tinsta rankos, naktimis labai skauda, rodos, kad kas plėštų sausgysles. Rytais negaliu sulenkti pirštų į kumštį. Tai tęsiasi apie mėnesį, kas galėtų būti?

Janina.
Atsakymas. Jūsų nusiskundimai gali būti sąlygoti kraujagyslių ir nervų ligos. Turite pasikonsultuoti su kraujagyslių chirurgu ir neurologu.

Jaučiu stiprų skausmą nugaroje pereinantį į dubens kaulus, taip pat tinsta rankos. Dirbu sėdimą darbą, man 23 metai. Nesilaukiu. Į kokį daktarą turėčiau kreiptis?

Neringa.
Atsakymas. Siūlau kreiptis į neurologą dėl nugaros skausmų. Dėl rankų tinimo reikalinga kraujagyslių chirurgo konsultacija.

Dėl kokios priežasties gali kaisti visa koja, įskaitant ir kojos pėdą? Ką daryti tokiu atveju?

Sigita.
Atsakymas. Jūsų nusiskundimai būdingi neurologinei ligai. Siūlau pradėti nuo neurologo konsultacijos.

Jau daugiau kaip metai tinsta kojos pirštas, antras po nykščio. Tai ištinsta, tai praeina, bet pastebėjau, kad jis tamsesnis. Kas tai galėtų būti?

Lina.
Atsakymas. Vieno piršto tinimas nebūdingas kraujagyslių ligai. Patarčiau pasikonsultuoti su ortopedu.

Man tik 17 metų, tačiau jau 3 metus iš eilės jaučiu kojų skausmus (daugiausia blauzdų ir sąnarių pusėje). Kasmet venos darosi vis ryškesnės, skausmas striprėja, negaliu ilgai vaikščioti. Kalbėjausi su šeimos gydytoja, tačiau ji pasakė: “esi jauna, čia nieko baisaus – nereikia kreipti dėmesio”. Juočiuosi labai nepatogiai dėl iššokusių venų, tverti skausmo nenoriu. Kur man kreiptis, ką daryti?

Simona.
Atsakymas. Jūsų nusiskundimus gali sąlygoti nebūtinai venų liga. Tiksliau pasakyti galima po kraujagyslių chirurgo konsultacijos, atlikus kojų venų echoskopiją.

Pastaruoju metu man vis nušala didysis kojos pirštas. Paspaudus jo šoną skauda, o šalia esantis pirštas yra patinęs ir skauda vaikštant bei spaudžiant. Ar gali būti, kad esu pasitempęs sausgyslę ar išsinarinęs pirštą?

Aurimas.
Atsakymas. Jūsų išvardinti simptomai gali būti sąlygoti stuburo, sąnarių ir kraujagyslių ligos. Siūlyčiau apsilankyti ir pasitikrinti pas atitinkamą gydytoją.

Jau 3 savaites tinsta kojų pirštai, mėlynuoja, peršti. Nebuvau nei pašalus, nei susitrenkusi. Esu išvykusi į užsienį. Tepiau kaulažolių tepalu, 8 augalų balzamu – niekas nepadeda. Be to ant vieno piršto susidarė nedidelis kraujo krešuliukas. Ką daryti?

Inga.
Atsakymas. Tinimo priežastys gali būti įvairios, paprasčiausia – dėl ilgo sėdėjimo ar stovėjimo kelionės metu. Dėl kitų priežasčių būtina echoskopija ir
gydytojo konsultacija.

Šiandien man iš venos ėmė kraują (gyvenu Airijoje). Po kraujo paėmimo atsirado didžiulis guzas, ranka toje vietoje ištino, liečiant skauda, negaliu net rankos sulenkti. Buvau nuvykusi į ligoninę – dar kartą išrašė vaistų ir patarė apsilankyti vėl, jei guzas didės. Kas galėjo nutikti ir kodėl?

Žydrūnė.
Atsakymas. Gali būti venos sudirginimas arba kraujo išsiliejimas ties vena. Tai turėtų praeiti naudojant priešuždegiminius vaistus, kompresus. Tačiau esant arterijos pažeidimui punkcijos metu labai retais atvejais gali susidaryti pseudoaneurizma. Jeigu minėta būklė pablogėtų, turite kreiptis į gydytojus pakartotinai.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22