Klauskite specialisto

Lydi spazminis skausmas šlaunies srityje. Sėdimoje pusėje jaučiu perštėjimą, bet ant odos pakitimų nėra. Kas tai galėtų būti?

Aušra.
Atsakymas. Visų pirma galvočiau apie sėdimojo nervo uždegimą, tad jei nėra bėrimo, patarčiau visų pirma kreiptis į odos gydytoją.

Močiutei operuotos kraujagyslės. Kojose buvo susidaręs trombas, pjovė kirkšnis. Po operacijos ji vėl vaikšto, bet labai skauda vieną koją nuo kelio iki pirstų (prieš operaciją ji jau buvo šalta ir mėlyna). Koja ištinusi, graužia, lupasi oda. Geria kraują skystinančius vaistus. Po operacijos praėjo jau 2 mėn. Ar tai gali buti infekcija, gal pažeistas nervas?

Inga.
Atsakymas. Suprantu jūsų rūpestį dėl močiutės sveikatos, tačiau tokioje situacijoje ji turi kreiptis konsultacijai pas operavusį arba kitą gydytoją. Tik apžiūrėjus ir ištyrus ligonį galima pasakyti, kokia tai problema.

Ryte atsikėlusi negaliu paeiti, labai skauda dešinę koją. Skausmas plinta per visą šlaunį išorinėje pusėje. Daugiau pasivaikščiojus skausmas praeina, bet ilgiau pabuvus toje pačioje padėtyje, vėl pradeda skaudėti. Man 51 metai. Kas tai galėtų būti, kur ieškoti pagalbos?

Vitalija.
Atsakymas. Nusiskundimai labai panašūs į klubo sąnario problemą. Siūlyčiau pasikonsultutuoti su reumatologu arba ortopedu.

Jau mėnesį labai skauda galvą. Dažniausiai spaudžia smilkinius. Prieš pora dienų įsiskaudo ir kaklą. Kaip elgtis?

Lina.
Atsakymas. Greičiausiai, kad jus vargina stuburo problemos. Turėtumėte kreiptis į neurologą.

Man tinsta kojos, o ypač po darbo dienos. Jau trys dienos labai skauda kojų blauzdas. Kas gali būti?

Jūratė.
Atsakymas. Kojų tinimą gali sąlygoti daugybė priežasčių: širdies, inkstų, endokrininės, viršsvorio, kraujagyslių ir ortopedinės problemos. Dėl galimų venų ir limfagyslių bėdų turėtumėte pasikonsultuoti su kraujagyslių chirurgu.

Ar sergant tromboze galima naudoti spanguolių sultis?

Ramutė.
Atsakymas. Taip, spanguolių sultis naudoti galima.

Man jau kuri laiką skauda nugarą kairėje pusėje, ypač kai judu. Skausmas duriantis vienoje vietoje. Neseniai pradėjau jausti širdies plakimą ir skausmą kairėje pusėje po šonkauliais, pora dienų toje pusėje skaudėjo kaklą. Man 25 metai. Kas man gali būti?

Margarita.
Atsakymas. Manau, jums būtina neurologo konsultacija dėl galimos kaklinės stuburo dalies išvaržos.

Ilgiau pasėdėjus ar pritūpus jaučiu kojų tinimą, skausmą, tvinkčiojimą, naktį mėšlungis susuka, kai verčiuosi lovoje. Anksčiau gėriau vaistus, jaučiausi puikiai, kojos buvo lengvutėlės, bet praėjo pusmetis ir vėl kartojasi. Gal vartoti aspiriną? Man 56 metai.

Gina.
Atsakymas. Jūsų nusiskundimai galėtų būti sąlygoti lėtinio veninio nepakankamumo. Rekomenduočiau pasikonsultuoti su kraujagyslių chirurgu.

Prieš pusę metų sulūžo koja, buvo lūžę 3 padikauliai. Operavo, nuėmė gipsą prieš 3,5 mėn. Vis tiek koja tinsta ir maudžia, skauda. Ką daryti, kur kreiptis?

Mantas.
Atsakymas. Taip gali būti dėl netasistačiusios pėdos fukcijos. Galima ir giliųjų kojų venų trombozė. Reikia atlikti duplex tyrimą.

Atliko dešinio kelio operaciją. Darė daug mikro lūžių sąnariui. Po 20 dienų kelias ištinęs, vis atsiranda kraujosrūvų, skauda. Operaciją atlikęs chirurgas sako, kad yra skysčių, bet normos ribose ir tai ne uždegimas. Kodėl mėlynuojant keliui daktarui nekyla abejonių dėl trombozės? Ką daryti?

Valė.
Atsakymas. Jeigu mėlynuoja tik kelias, rimto trombozės įtarimo nėra. Jeigu tinsta ir pėda, reikėtų atlikti giliųjų kojų venų echoskopiją.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22