Klauskite specialisto

Žmonai šala keliai, kojų galūnės. Apsilankymas pas medikus rezultatų nedavė. Gal galite patarti, pas kokios specialybės medikus kreiptis.

Saulius.
Atsakymas. Kelių šalimas greičiausiai susijęs su vegetacine įnervacija. Tokiems ligoniams dažnai būna žemesnis kraujo spaudimas. Tinka ženšenio preparatai, rytinė mankšta.

Norėčiau paklausti dėl dažno herpes simplex kartojimosi. Užsisakiau iš JAV maisto papylda L-Lysine 500 g. Pradėjus gerti ėmė tirpti koja, kaista kairioji ranka. Ar tai rimta, kas galėtų būti? Internete nerandu informacijos apie šio papildo šalutinį poveikį.

Jolanta.
Atsakymas. Su maisto papildais reikia elgtis labai atsargiai. Galimi šalutiniai poveikiai. Būtina nutraukti papildo vartojimą, būklei nepagerėjus kelių dienų bėgyje reikia kreiptis į šeimos gydytoją.

Vyrui prieš 3 metus operuota dešinės kojos vena. Komplikacijų nebuvo. Šiuo metu labai skauda dešinėje pusėje kirkšnį, dešinė koja stipriai sutino, yra sunkumo, tempimo pojūtis ir skausmas. Kas tai ir į kokį gydytoją kreiptis?

Audronė.
Atsakymas. Jums skubos tvarka būtina kreiptis į gydytojus ir atlikti giliųjų venų echoskopiją dėl galimos giliųjų venų trombozės.

Vasarą pradėjo smarkiai kaisti kojų pėdos ir atsirado skausmas. Kuo toliau, tuo skausmas aštresnis, atrodo, tarsi kas degintų kojas. Išsityriau stuburą, jokių pakitimų nerado. Labai neramu, kas sukelia tą kojų deginimą ir skausmą?

Svetlana.
Atsakymas. Jūsų nusiskundimai būdingi neuropatijai (nebūtinai stuburinės kilmės). Jeigu tai ne neurologinės kilmės simptomatika, gali būti ortopedinių arba kraujagyslinių ligų požymis. Siūlyčiau pasikonsultuoti su atitinkamos specializacijos gydytojais.

Turiu problemų dėl kojų tinimo. Dirbu stovimą darbą, po darbo dienos kojos baisiausiai ištinusios. Man tik 26 m. Ar vertėtų kreiptis į gydytoją, gal pagelbėtų ortopedinė avalynė? Girdėjau, kad su koju tinimu gali būti susiję insktų arba širdies veiklos sutrikimai.

Oksana.
Atsakymas. Jums reikia pasikonsultuoti su kraujagyslių chirurgu dėl galimos kraujagyslių patologijos. Atmetus kraujagyslines tinimo priežastis, reikalinga kardiologo, nefrologo konsultacija.

Prieš metus pradėjo skaudėti kairę koją, dėl ko atsidūriau ligoninės reanimacijoje. Diagnozė – kairės kojos giliųjų venų trombozė ir plaučių mikroembolija. Dabar savijauta nebloga, geriu varfariną 6,25 mg 1 k./d., nešioju II laipsnio kompresines kojines. Kraujo tyrimus darau kartą per mėnesį. Šiuo metu SPA 15%, INR 3,29. Man 35 m. auginu du mažamečius vaikus. Kokių profilaktikos priemonių imtis, kad tai nepasikartotų?

Giedrė.
Atsakymas. Kas svarbiausia, tai jūs jau darote – geriate varfariną, rodiklį palaikote tinkamą. Kompresines kojines reikia nešioti mažiausiai 2 metus. Vartokite pakankamai skysčių ir venkite ilgalaikio nejudrumo, kojų užspaudimo.

Man labai skauda ties sanariu apačioje kairę koją. Ji tinsta. Skausmas atsirado ir dešinėje kojoje ties keliu. Jau 3 mėnuo nepraeina. Ėjau pas reumatologą, traumatologą, darė kompiuterinę tomografiją, ekoskopiją – nieko nerodo. Gydytojai sako: kaip prasidėjo, taip ir turi baigtis. Į kokį specialistą dar kreiptis?

Dana.
Atsakymas. Jeigu paskirtas gydymas nepadėjo, rekomenduočiau kreiptis antros kito sąnarių gydytojo nuomonės.

Nuo ko ir ką reikia daryti, kai sutirštėja kraujas? Ar tai pavojinga?

Sandra.
Atsakymas. Kraujo sutirštėjimas – tai būklė, kada gausiai netenkama skyščių. Atlikus SPA ir INR tyrimus, sakyti, kad sutirštėjo kraujas – spekuliatyvu, taip nėra. Patikslinkite, kuo remiantis tokia būklė buvo nustatyta?

Man darė skleroterapiją, nes buvo daug kapiliarų ant kojų. Praėjo jau 7 mėnesiai, o tose vietose, kur buvo leisti vaistai, liko rudos dėmės. Ką daryti?

Daiva.
Atsakymas. Deja hiperpigmentacija išlieka ne visai išspręsta skleroterapijos problema. Efektyvių būdų gydyti ją nėra. Ateityje kartojant procedūrą, būtina sklerozuoti maža koncentracija ir skysčiu, o
ne putomis (jei taip buvo daryta).

Prieš 3 savaites ėmė labai skaudėti nugarą, juosmenį, o po 3 dienų visas skausmas nuėjo į kairę koją. Labai tempia blauzdą, šlaunį, koja užtirpusi. Padarė kompiuterinę tomografiją, išvaržos nerado, yra šiek tiek pakitimų stubure. Daugybę vaistų sunaudojau: ir leidžiamų, ir geriamų, taip pat nuo skausmo, bet visvien labai skauda koją net stovint, einu šlubčiodama. Koja ištino, ypač apie čiurną, blauzdą. Skausmas net į pirštus eina. Nugaros beveik neskauda. Kas tai galėtų būti, kur man kreiptis?

Albina.
Atsakymas. Pagal nusiskundimus labai panašu į neurologinę simptomatiką. Jeigu neurologas mano, kad yra abejonių dėl diagnozės tikslumo – būtina pasikonsultuoti su kraujagyslių chirurgu dėl galimos arterijų ligos.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22