Klauskite specialisto

Koją skauda jau senokai, gyvenu uzsienyje. Buvau pas daktarus, bet jie niekur nesiuntė tirtis. Koja kaip medinė, skauda ties kirkšnimi. Yra patinimas, kaip pagalvėlė, sunku lipti laiptais, skauda vaikštant. Geriu magnį, padažnėjo kojų mėšlungis naktimis.

Violeta.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: būtinas dvigubo skenavimo ultragarsinis ištyrimas dėl kojos veninės ir limfinės kraujotakos.

Man 40 metų. Dažnai skauda kojų blauzdas. Palengvėja stipriai suspaudus. Paskutinėmis dienomis vienos blauzdos oda labai jautri ir skausminga, tarsi oda būtų išsausėjusi ar nutrinta. Skausmas eina iki kojos viršaus. Patinimo nėra arba labai minimalus. Ar turėčiau sunerimti?

Kristina.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: jei nematote išsiplėtusių venų, tinimo ar odos spalvos pasikeitimo, kraujotakos sutrikimai būna retai. Inervacijos sutrikimai, imituojantys skausmą, pasitaiko dėl stuburo patologijos. Galbūt sergate stuburo išvarža ar radikulitu?

Man 33 metai, turiu venų trombozę, bet bijau operacijos. Mama taip pat serga šia liga. Noriu sužinoti, ar mano dukrytė irgi turės tokių problemų su kojomis, kaip to išvengti?

Inga.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: venų ligos paveldimos. Reikia vengti ilgo sėdėjimo, stovėjimo, kontracepcijos tabletėmis, nešioti elastinį trikotažą ir saugoti kojas, kai artimieji serga šiomis ligomis.

Turiu mėlynę ant kojos jau 2 metai. Buvo labai mažytė, o dabar esant 22 savaičių nėštumui, mėlynė tapo labai didelė ir peršti. Koja truputį patinusi ir temperatūra toje vietoje aukštesnė. Kas tai galėtų būti? Dirbu jau 4 m. stovimą darbą.

Jurgita.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: nėštumo metu venų varikozė ir kapiliarų išsiplėtimai, kas panašu ir yra Jūsų mėlynė, labai progresuoja. Šioje situacijoje nieko realiai padėti nebus galima. Siūlyčiau nešioti elastines kojines nėščiosioms, kurias galite įsigyti ortopedijos centruose. Po nėštumo praėjus pusmečiui, reikalinga kreiptis pas kraujagyslių chirurgą.

Po venų operacijos toje vietoje, kur buvo mazgas, dabar yra kietas gumbas. Sukietėjimas atsirado iš karto po operacijos, dabar jau 3 savaitės. Ar tai normalu?

Raimondas.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: kartais po operaciju pasitaiko infiltratų, ypač jei varikozė buvo užleista ir mazgai buvo labai išreikšti. Jeigu vargina skausmas, reikėtų kreiptis pas operatorių ar kitą kraujagyslių chirurgą. Atlikus echoskopiją ir esant galimybėms neretai pavyksta infiltratus sumažinti, pašalinti seno kraujo sankaupas ar pan.

Jau savaitę patinęs kairės kojos 10 cm plotas žemiau blauzdos, kartais jaučiu tirpimą, nebuvau susimušus. Kas tai galėtų būti?

Rasa.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: būtinas ištyrimas dėl giliųjų venų būklės.

Ant rankos iškilę guzai jau koki 3 metai, bet dabar pradėjo didėti ir skaudėti. Buvau prieš metus pas gydytoją, sakė, kad kraujagyslių krešuliai nuo sunkaus svorio, patarė masažuoti ir sunkiai nekelti. Bet dabar guzai didėja ir skauda, kodėl?

Dainius.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: kodėl tai vyksta, negaliu atsakyti nepamatęs jūsų guzų. Ar tai trombai – negaliu taip pat be ultragarsinio ištyrimo tiksliai būti užtikrintas. Būtinas ištyrimas echoskopiškai.

Po nakties atsikeliu ir negaliu paeiti, o skausmas didelis ir visos pėdos negaliu pajudinti, net pirštų. Nieko nepadariau pėdai, o vakare ištino kaip kaladė. Ką daryti?

Osvaldas.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: jums reikalingas ultragarsinis giliųjų venų tyrimas.

Mano tėvui 73 metai. Jam yra širdies nepakankamumas. Jis po dviejų insultų, bet apsitarnauja pats. Labai jam tinsta kojos. Geria diuretikus. Anksčiau po diuretikų vartojimo, kojos atslūgdavo, bet dabar jau kuris laikas tie vaistai nepadeda. Ar negali tai būti susiję su inkstais? Tėvas darytis kokius nors tyrimus atsisako. Ar tai labai rimta?

Pranas.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: reikia ištirti visų organų sistemas, atlikti laboratorinius tyrimus. Tinimas rodo medžiagų ir skysčių apykaitos sutrikimą. Kreipkitės į šeimos gydytoją pirminiam ištyrimui.

Prieš 11 mėn. buvo operuotos abiejų kojų venos. Dabar pradėjo abi kojos tinti (ypač viena) ir skaudėti. Buvau pas angiochirurgą, patikrino echoskopu, sakė, jog venų praeinamumas geras. Tada dėl ko gali man tinti kojos ir vieną koją skaudėti? Turiu aukštą kraujospūdį, kurį gydau, bet nelabai sėkmingai pavyksta su juo susidoroti. Gal tai turi įtakos? Kur kreiptis?

Danutė.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: kojų tinimas po operacijos gali būti dėl limfinės kraujotakos sutrikimo. Patartina nešioti lengvos kompresijos kojines apie 140D. Esant aukštam kraujospūdžiui, kojos taip pat gali tinti. Būna tinimai ir nuo kraujospūdį mažinančių medikamentų. Pasitarkite su šeimos gydytoju, ar Jums skiriami vaistai nesukelia kojų edemos?

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22