Klauskite specialisto

Iš venos paėmė kraujo tyrimui. Po dienos dešinės rankos vena iškilo, pasidarė lyg vyšnios uogos didumo. Paspaudus skauda, sulenkti ranką sunku. Kartais skauda rankos pirštus, skausmas persimeta į dilbį, į kaklą. Ar tai trombas, o gal pataikė su adata į sąnarį ar nervą, ką daryti?

Audronė.
Atsakymas. Greičiausiai tai paviršinės venos uždegimas. Reikia išgerti aspirino 150 mg 2 kartus per dieną ir patepti Hepagel tepalu. Būklei blogėjant arba negerėjant kelias dienas, pasikonsultuokite su gydytoju.

Man 21 metai, jau penkti metai geriu kontraceptikus. Šiemet pirmą kartą pradėjo tirpti dešinės kojos pėda, kaista, dilgčioja, visą koją maudžia. Gėriau vaistų, bet po 2 mėnesių vėl tas pats. Viskas prasideda vakare atsigulus į lovą. Pradėjo šį kartą kairės kojos pėda tirpti, kaisti net ryte ir visą dieną koja sunki, kaip sustingusi. Ar gali būti trombozės požymiai?

Aistė.
Atsakymas. Kojos tirpimas dažniausiai būdingas neurologinėms ligoms. Kojų venų trombozės diagnozę paneigti efektyviausiai gali kraujagyslių chirurgo konsultacija su echoskopija.

Vakare grįžęs iš darbo atsiguliau į lovą, užmigau ir pabudau nuo skausmo kelyje. Ištino kelias po girnele, palietus skauda. Jokių traumų ir sumušimų lyg neturėjau. Kas tai galėtų būti?

Eimantas.
Atsakymas. Manau, jums yra kelio sąnario uždegimas. Pasikonsultuokite su ortopedu. Jeigu yra karščiavimas, tai darykite skubos tvarka.

Man operuotos abiejų kojų venos, viena 2011 m. birželį, kita – po metų. Pradėjo ryškėti smulkūs kapiliarai, tinsta. Ar galima daryti skleroterapiją?

Vitalija.
Atsakymas. Iš aprašymo panašu, kad jums tiks mikroskleroterapija. Be abejonės, prieš tai reikia atlikti venų echoskopiją.

2007 m. man buvo išoperuotos abiejų kojų venos, tačiau gana greitai jos vėl atsinaujino ir daug labiau negu prieš operaciją. Dabar net baisu į savo kojas pažiūrėti, o ką šnekėti apie nusirengimą paplūdimyje. Ar galima daryti kitą operaciją?

Dalia.
Atsakymas. Jums būtina kvalifikuota kraujagyslių chirurgo konsultacija su dvigubo skenavimo tyrimu. Kokiu būdu – skleroterapija, chirurgine, lazerine operacija reikėtų gydyti – bus galima nuspręsti po detalaus ištyrimo.

Esu paveldėjusi paviršinių venų išsiplėtimą. Prieš 3 mėnesius man atliko kairės kojos operaciją, bet vis dar matosi kai kur neryškios rudos (kaip po sumušimų) dėmelės. Kada jos išnyks?

Vera.
Atsakymas. Tai vadinama hiperpigmentacija. Reikėtų apsiginkluoti kantrybe ir laukti. Labai efektyvių priemonių jos gydymui, deja, nėra.

Pastebėjau, kad pradėjo tinti kojų čiurnos ir skauda blauzdas, pėdas. Kai ilgiau pasėdžiu, kojų riešus ir pėdas skauda gana stipriai. Niekada čiurnos netino. Ar gali tai būti dėl stuburo problemų ir nemenko antsvorio?

Laima.
Atsakymas. Kojų tinimą ir kojų skausmų paūmėjimą gali sukelti stuburo ligos. Stuburo bėdas, kojų tinimą padidina viršsvoris. Jums reikėtų pasikonsultuoti su kraujagyslių chirurgu ir atmetus galimą kraujagyslių ligą, toliau konsultuotis su neurologu.

Prieš 5 metus buvo dešinės kojos tromboembolija. Dabar pradėjo tinti abi kojos, skausmo nėra, geriu orfarina 5mg. Ar gali pasikartoti trombozė?

Marija.
Atsakymas. Po persirgtos giliųjų venų trombozės jums visą gyvenimą išlieka padidinta rizika sirgti šia liga. Kojų tinimo priežastį padėtų išaiškinti gydytojo konsultacija.

Man jau daug metų tinsta kairė koja. Kreipiausi į gydytojus, bet nieko neranda. Kas tai galėtų būti?

Jūratė.
Atsakymas. Kojų tinimas gali būti sąlygotas limfostazės. Tokiu atveju jokių objektyvių požymių, rodančių venų ligas, nebus.

Mano mama pora mėnesių praleido ligoninėje dėl mikro insulto, vėliau susirgo plaučių uždegimu, apsigydžius vėl atsidūrė Neurologiniame skyriuje dėl svaigimo, vėmimo, drebėjimo, nestabilios laikysenos. Šąla galūnės. Po reabilitacijos ligoninėje buvo išrašyta. Tačiau sode įgėlus uodui (taip manome) labai ištino viena koja ties čiurna ir aukštyn iki kelio. Nepraeina jau pora savaičių. Savaitę geriant Zyrtec ir besitepant Fucicort tinimas šiek tiek atlėgo. Mamai 78 m. Ar tai tėra alergija (ji astmatikė), ar gali būti trombozė? Tos kojos venos gerokai išryškėjo. Ar reikėtų atlikti giluminį venų tyrimą? Kokia jo skyrimo tvarka?

Aistė.
Atsakymas. Kojų tinimas yra vienas pagrindinių giliųjų venų trombozės požymių. Jeigu yra kojos
tinimas, kuris 2 savaites nepraeina, būtina kraujagyslių chirurgo konsultacija ir giliųjų kojų venų echoskopija.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22