Klauskite specialisto

Sveiki, tėvukui 67 m. Jau savaitę skundžiasi, kad patinusios ir paraudusios kojos iki kelių, blauzdos. Skausmas nėra labai stiprus, bet kur labiau paraudę, jaučiamas nemalonus niežulys, higienos tikrai laikosi. Ar tai gali būti susiję su venų tromboze?

Ana.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: simptomai būdingi venų ligoms. Esant progai reikėtų išsitirti kojų kraujotaką. Pagal amžių būtų svarbu ištirti ne tik veninę sistemą, bet ir arterijas. Galite kreiptis dėl konsultacijos.

Man 44 m. Mano krešėjimas 138, ar tai normalu? Šeimoje yra trambozės paveldimumas, nes mama turi tropines opas abejose kojose, seserys irgi turi tą pačią bėdą. Norėčiau sužinoti, ar man taip pat prasidea trambozė, nes paskutiniu metu labai niežti, o kai pradedu kasyti, negaliu net ranku atitraukti, galėčiau odą nudirti.

Rasa.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: jei turite niežulį blauzdose ir padidintą krešumą, kreipkitės ištyrimui ir konsultacijai. Jeigu šeimos nariai serga opomis, būtinai susirūpinkite, nes polinkis ir įgimti dalykai labai svarbūs. Lauksiu Jūsų konsultacijoje. Nelaukite, kol atsivers žaizdos ir stenkitės nekasyti kojų, kiek įmanoma.

Lapkritį man atlikta kairės kojos flebektomija šalinant abu kamienus. Po operacijos aplink čiurną ir pėdos kulniuką smarkiai ištino, matosi vidinės kraujosrūvos. Po 2 mėnesių kreipiausi pas mane operavusį angiochirurgą. Rekomenduota toliau vaikščioti su kompresine kojine ir vartoti Detralex po 1x2d. Praėjo mėnuo, bet tinimai nenuslūgo, pradėjo skaudėti nuo kauliuko į pėdą, priminu su skausmu. Patarkite, ką daryti.

Nida.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: kreipkitės į kitą kraujagyslių chirurgą nepriklausomos nuomonės ir ištyrimo. Atvykite ištyrimui ultragarsiniu aparatu. Ar Jums buvo kojos tirtos prieš operaciją ultragarsu? Ar buvo įvertinta giliųjų venų buklė?

Buvo žaizda ant kelio ir pradėjo žemiau kelio tinti koja ir kelias. Kas tai galėtų būti ir kaip gydyti? Esu užsienyje.

Algis.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: panašu, kad prasidėjo infekcija, kuri plinta žemyn. Reikalingas gydymas antibiotikais ir ramybė keletą dienų. Žaizdą reikėtų dezinfekuoti ir plauti dezinfekuojančiu tirpalu (pvz., octenisept). Dėl antibiotikų reikėtų kreiptis į gydytoją ar vaistininką, tai priklauso to, kokioje šalyje esate.

Man 53 metai, sausio 28 d. darė kairės kojos venos operaciją. Dabar yra ištinęs pėdos viršus, ar taip gali būti?

Birutė.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: po operacijos būtina dėvėti 2-3 savaites elastines kojines. Dažnai, jų nedėvint arba bintuojant elastiniu bintu, pėda tinsta. Jeigu tinimas išliktų dar 1-2 savaites, būtina konsultuotis su operavusiu chirurgu.

Prieš pora savaičių pradėjau dirbti patalpoje, kur be galo šalta, rankų piršai sušalo ir siaubingai ištino, nepraeina jau visą savaitę. Su kuo tai susiję? Ar tai sąnariai? Abiejų rankų pirštai stori kaip dešros ir niežti, kai plaunu rankas karštu vandeniu.

Ernesta.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: galima įtarti Reno sindromą. Būtina kreiptis pas reumatologą dėl tolimesnio tyrimo ir gydymo. Saugokite rankas nuo šalčio.

Jau kelios dienos skauda kairės kojos virš blauzdos kirkšnį. Koja kaip medinė, sunku užlipti ar nulipti laiptais, jaučiasi kojos tempimas, nuovargis. Ką tai galėtų reikšti? Koja truputį patinusi.

Violeta.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: būtina kreiptis į kraujagyslių chirurgą kojos kraujotakos ištyrimui ultragarsu.

Sveiki, man 27 m. Jaučiu pastovų skausmą sąnariuose, vienoje pusėje. Prieš pora mėnesių pradėjau jausti veržimą kairioje kojoje, nuo kelio žemyn. Jausmas toks, jog viduje tinsta koja (vizualiai tinimo požymių nėra). Būna, kad sunku stovėti ar eiti. Šiomis dienomis pastebėjau, kad prie kulkšnies atsirado kietas guziukas, skausmingas ir mėlynas (niekur nebuvau susitrenkusi). Visą kelį, blauzdą ir kuklšnį tiesiog veržia ir atrodo, kad dega. Kas tai galėtų būti?

Aušra.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: būtina ištirti Jūsų venų sistemą ultragarsu. Negalima atmesti sąnarių problemos ir trūkusios Bekerio cistos.

Jau 2 savaites skauda dešinės kojos pado pagalvėlę prie antro-trečio piršto. Nesu nei susitrenkusi, nei kitaip pažeidusi koją. Ypač skauda, kai ilgiau pavaikštau, o kuo toliau tuo labiau skauda ir net nevaikštant, paspaudus net pašokti galiu iš skausmo. Kas tai?

Vida.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: siūlyčiau keletą dienų pavartoti nesteroidinius priešuždegiminius preparatus (nimesulidą, ibuprofeną, diklofenaką). Kreipkitės pas gydytoją recepto.

Mano sūnus susitrenkė koją vidinėje pusėje ties pėdos sulenkimu per kauliuką. Vieta ištinusi, mėlynė judesių nevaržo. Kodėl nepraeina tinimas? Praėjo jau dvi savaitės.

Giedrė.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: paprastai tinimas išnyksta kartu su mėlyne. Sumušti gilesni audiniai atsistato palengva, ypač jei buvo vidinis kraujavimas (mėlynė). Tinimui išlikus dar 1-2 savaites, reikėtų pasitikrinti pas savo gydytoją. Jeigu būtų skausmai judant ar sutriktų kojos funkcija – galima įtarti lūžimą arba kaulo pažeidimą.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22