Klauskite specialisto

Man 42 metai, antrą kartą galvoje jaučiu kažkokį garsą, lyg būčiau gavusi per galvą. Tai pasireiškia naktį miegant. Pirmą kartą tai įvyko prieš 4 metus, tada negalėjau pakelti galvos nuo pagalvės, kažkas vyko galvos viduje. Lankiausi pas daktarus, bet nieko nepasakė. Kas tai galėtų būti?

Irma.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: patartina atvykti konsultacijai ir kaklo kraujagyslių duplex tyrimui pas kraujagyslių chirurgą.

Man 19 metų. Kažkas nutiko kojos pirštams: jie sutinę ir raudoni, skauda ir niežti. Kaip gydytis?

Kęstutis.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: gali būti nušalimo požymiai. Jeigu nesušalote, kreipkitės pas dermatologą. Negalima atmesti grybelio infekcijos.

Mano dukrai 16 metų, jos kraujo spaudimas aukštas 145/115, pulsas 149 ramybės būsenoje. Gulėjo ligoninėje, bet nieko nerado. Gydytojai sako, kad tai nuo nervų, bet aš abejoju, nes dabar vakarais spaudimas pakyla iki 170/148, pulsas vos ne 200. Pradeda drebėti visa, pykina, paraudonuoja veidas. Duodu kaptoprilio ir po 1 val. praeina. Mityba gera, stengiuosi reguliuoti, negeria kavos ar energetinių gėrimų, nerūko, sportuoja mokykloje ir namie. Ar tai gali būti rimtos ligos požymis?

Rūta.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: Reikėtų ištirti inkstų funkciją, atlikti pilvo organų ir inkstų echoskopiją. Būtinai reikia nevengti gydytojų, nes vaikui (16 m. dar nėra suaugęs) su aukštu spaudimu ir tachikardija būtina tirtis. Ypač jei sportuoja. Kaptoprilis nėra išeitis. Jeigu ligoninėje nerado priežasčių, sukeliančių šiuos simptomus, negalima nustoti tirtis. Ieškokite vaikų kardiologo.

Nauji batai labai nutrynė pėdą. Jau antrą dieną sunkiai vaikštau, nes negaliu padėti pilnai kojos. Ir anksčiau buvo nutrynimų, bet ne tokių skausmingų, todėl sunerimau, pėda net sutino. Ką galėtumete patarti, kaip išsigydyti?

Kamilė.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: pėdos žaizdos greitai infekuojasi. Ypač nuo avalynės nutrynimų. Jeigu skausmas didėja, tinimas gali būti signalas, kad vystosi infekcijos plitimas ir gali prasidėti pėdos flegmona. Būtina pasirodyti šeimos gydytojui arba ambulatoriniam chirurgui.

Dvi dienas jaučiu nestiprią dešinės kojos nejautrą – nuo juosmens iki kojų pirštukų. Ar tai gali būti rimto susirgimo simptomai?

Inga.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: kojos jutimų sutrikimai galimi esant stuburo patologijai, išvaržai.

Jau kelintą dieną pastebėjau, kad ištinusios dešinės rankos pirštų pagalvėlės. Kai paliečiu, skauda ir patinę. Ką tai galėtų reikšti?

Sandra.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: būna, kad rankų pirštai sureaguoja į šaltus orus. Gal sušalote rankas? Pirštų pagalvėlių sutinimas nėra būdingas konkrečiam kokiam nors susirgimui.

Mano dėdei sutinusi dešinės kojos pėda. Tirpsta pirštai, kartais ir visas padas. Geria kraujagysles plečiančius vaistus bei vaistus nuo skausmo. Kas tai galėtų būti? Sumušimo nebuvo.

Sandra.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: esant kojų tinimui, ypač jeigu tai pasireiškia vienoje kojoje, būtinas dvigubas kraujagyslių skenavimas. Registruokitės pas kraujagyslių chirurgą konsultacijai ir ištyrimui.

Man 23 metai. Prieš 3 savaites stipriai sumušiau pirštą. Tuo metu buvo patinęs ir labai skaudėjo, bet po kelių dienų tinimas ir skausmas praėjo. Bet dabar matau, kad pirštas yra šiek tiek storesnis nei kiti ir jį daugiau lankstant pradeda skaudėti. Sugniaužus į kumštį ranką ir su kita ranka paspaudus visus pirstus, jis vienintelis skauda. Dėl ko vis dar yra tas skausmas?

Šarūnas.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: po traumos vystosi sąnarių ar aplinkinių audinių uždegiminiai pokyčiai. Kad jie išnyktų, reikalinga ramybė. Kaip žinia, rankos pirštai pastoviai juda, tad gijimas būna kiek lėtesnis ir užtrunka. Tikėtina, kad po kurio laiko viskas praeis. Jeigu skausmas didėtų, reikalinga pasitarti su šeimos gydytoju ir atvykti apžiūrai.

Jau pusmetį jaučiu skausmą keliuose: diegia, kartais kaista, palietus skauda, bet ne visada. Skausmas dažnai kyla į viršų ir apačią apie 20 cm nuo kelio. Skauda tik vidinėje kojų pusėje. Pabėgiojus keliai skauda dar labiau, kaista. Labai padeda masažas. Turiu 15 kg antsvorį. Kojų problemos atsirado neseniai, daugiau sveikatos sutrikimų nėra. Kas tai, kokius tyrimus verta atlikti?

Severina.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: panašu, kad yra kelių sąnarių problemos. Reikia konsultuotis pas ortopedą-traumatologą ir greičiausiai teks atlikti sąnarių magnetinį branduolinį rezonanso tyrimą, kad būtų aišku, kokia kelių raiščių ir meniskų būklė. Panašu, kad dėl kraujotakos jūsų kojose problemų neturėtų būti, nes požymiai nebūdingi.

Man 38 metai, prieš 3 savaites pradėjo tirpti koja. Tirpimas eina nuo pėdos link kelio blauzda. Kraujospūdis pakyla iki 160/110. Šiuo metu man yra įtemptas gyvenimo laikotarpis, kai susinervinu tirpimas stiprėja, toks jausmas, kad koja ištinusi, plėšia. Kas tai galėtų būti?

Arūnas.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: iš Jūsų aprašymo nėra panašu, kad būtų pavojinga situacija. Jeigu kojos realiai tintų ir skaudėtų – reikėtų specialisto konsultacijos, tačiau šiuo metu panašu, kad reikia pasitarti su šeimos gydytoju. Ypač, jei būna padidintas arterinis kraujo spaudimas.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22