Klauskite specialisto

Neseniai turėjau traumą ties čiurna, susitrenkiau. Patino, atsirado mėlynė. Beveik praėjo, bet po 6 dienų atsirado nemaža mėlynė aukščiau, t.y virš pėdos ant blauzdos šoninės dalies. Tepu tepalu “badiaga”, lyg ir praeina. Ar reikėtų kreiptis pas specialistą?

Raimonda.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: Po traumos hematomos išryškėja po kurio laiko. Ypač, kai traumos metu nukenčia giliau esantys audiniai. Jei skausmas, tinimas ar judesių sutrikimai neprogresuoja – kreiptis pas gydytoją nėra tikslo.

Vyro mamai 72 metai. Prieš 2 savaites buvo diagnozuota aneurizma, kuri netrūko. Po atliktų tyrimų paaiškėjo, jog kraujagyslių būklė bloga, todėl chirurginio gydymo nerekomendavo. Grįžus namo stipiai sutino ir paraudo kojos antras pirštas. Ar tai pavojinga ir būtina skubiai kreiptis pas gydytoją, nes būklė nėra gera. Pirštas nebuvo užgautas.

Loreta.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: esant aortos aneurizmai galimas trombų embolizavimas į kojų arterijas. Dėl to gali prasidėti kojų gangrena. Ji būna lydima kojų pirštų patinimų, didelių skausmų, judesių sutrikimų. Skausmas būna labai stiprus, ypač naktį. Jei taip nutinka, neretai operuojama pagal gyvybines indikacijas, gelbstint koją. Iš Jūsų aprašymo panašu, kad didelio skausmo nėra, todėl duomenų šiai grėsmingai situacijai lyg ir nepakanka, o su šeimos gydytoju reikia konsultuotis kuo dažniau, ypač, kai pacientas tikrai turi didelių grėsmių sveikatai ir gyvybei.

Po sumušimo ant šlaunies iš pradžių atsirado didžiulė mėlynė,o jai pranykus po oda liko didelis guzas, kurio neskauda ir galiu užčiuopti. Jis plokščias ir pailgas. Ar guzas praeis ar liks? Ką daryti?

Neringa.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: per laiką šis infiltratas, kuris liko po susidariusios hematomos poodyje, išnyks. Tai paprastai užtrunka nuo keleto mėnesių iki metų.

Man diagnozuotas kairės kojos tromboflebitas. Greičiausiai tai – buvusio nėštumo komplikacija. Taikomas gydymas Orfarinu (pradžioje – ir Fraxiparinu). Ligos pradžioje labai sutino kairė koja. Vėliau, pradėjus taikyti gydymą, tinimas pradėjo slūgti. Tačiau dabar, praėjus dviems savaitėms nuo ligos pradžios ir gydymo, vėl pastebiu didesnį pėdos tinimą. Ar tai normalu? Kas labiau padėtų sumažinti tinimą – kojos laikymas pakėlus, ar šiek tiek didesnis judėjimas?

Lina.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: Jūs nepaminėjote, ar dėvite elastines kompresines-gydomąsias kojines. Tai viena iš galimybių mažinti kojų tinimą, kuris po giliųjų venų trombozės gali būti ilgą laiką. Jeigu kojos tinimas labai pradėtų progresuoti, būtinas pakartotinis kojos venų tyrimas ultragarsu pas kraujagyslių chirurgą. Be to, reikia stebėti kraujo krešumo rodiklius, kurie vartojant Orfarina privalo būti SPA<30; INR >2,2.

Prieš kelias dienas patempiau čiurną (bent jau taip sakė gydytojas). Pirmą dieną negalėjau paeiti ir palenkti kojos visiškai, bet paskui skausmas sumažėjo, koją vis daugiau sulenkiu, bet vaikštant jaučiamas skausmas. Po to skausmo sumažėjimo atsirado ryški mėlynė (spaudant toje vietoje neskauda). Ar tai reiškia gijimą ar čia kažkas rimto?

Teodoras.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: mėlynė reiškia, kad traumos metu buvo nedidelis pakraujavimas į traumuotus audinius. Jeigu mėlynė nėra skausminga – viskas praeis savaime.

Prieš 2 savaites pradėjau bėgioti ir po kelių dienų ištino abiejų kojų kulkšnys. Gėriau nuskausminamuosius vaistus ir naudojau tepalus, bet nepadėjo. Nežinau, ką daryti – tinimas nepraėjo ir skauda.

Raimonda.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: dėl kulkšnių tinimo pirmiausia reikia kreiptis pas šeimos gydytoją. Manau, kad būsite nukreipta pas ortopedą-traumatologą. Greičiausiai išsivystė sąnarių uždegimas.

Mamai 74 m. Jai, dažniausiai naktį, degina pėdas, nugarą. Yra sutrikęs širdies ritmas, geria orfariną. Ar šis vaistas gali duoti šalutinį poveikį? Gulėjo ligoninėje, bet nieko gero, vistiek užeina deginimas. Nuo ko jis galėtų būti?

Bronė.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: deginimai pėdose dažnai pasitaiko dėl stuburo patologijos. Orfarino pagrindinis ir pavojingiausias pašalinis reiškinys perdozavus – kraujavimas. Visus kitus, rečiau pasitaikančius pašalinius reiškinius, reikia sekti. Jie pažymėti ir surašyti vaisto informaciniame lapelyje. Jūsų išvardinti pasireiškimai nėra tiesiogiai būdingi Orfarino pašaliniams poveikiams.

Mano paaugliui sūnui prieš 2 metus diagnozuota venų varikozė, abiejose kojose yra guzelių. Mane labiausiai neramina viena sutinusi koja (ploniausia kojos dalis virš kauliukų, dabar lygiai tokio storumo kaip blauzda, matosi venų rezginiai), trūkinėja pėdos kraujagyslės. Kojytė tikrai labai negraži. Gal ten susikaupęs kraujas? Ką galėtumėte patarti?

Jolanta.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: jūsų paauglį būtina apžiūrėti ultragarsu ir įvertinti kojos buklę, nes kojos tinimas yra grėsmingas šios ligos simptomas. Registruokitės konsultacijai pas kraujagyslių chirurgą.

Man nustatyta dešinės pusės paviršinių venų trombozė užpakalinėje dalyje. Šiuo metu man skubiai reikalinga gimdos ir jos priedų šalinimo operacija. Ar galiu operuotis turėdama venų trobozę? 2 savaites geriu detralex tabetes. Ką dar reikėtų daryti?

Erika.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: esant paviršinių venų tromboflebitui operacijos gali būti atliekamos retais atvejais, pagal gyvybines indikacijas, paskyrus atitinkamus medikamentus. Jei ginekologinė operacija ypač svarbi ir skubi – nėra ką daryti. Jei operaciją galima atidėti nors savaitei, būtų indikuotina pasikonsultuoti su kraujagyslių chirurgu dėl giliųjų venų buklės, kad po operacijos nekiltų gyvybei pavojingų komplikacijų. Esant paviršinių venų trombiflebitui neretai būna ir giliųjų venų problemų.

60 m. vyrui aukštas kraujospūdis, kurį laiką skystinamas kraujas. Gydytojas siūlo daryti elektro šoką. Norėčiau sužinoti plačiau apie šią procedūrą.

Aušrinė.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: elektros šokas atliekamas bendrinėje nejautroje. Jis reikalingas, kad „perkrautų“ širdies elektrinę funkciją ir ji pradėtų plakti normaliu ritmu. Viską apie šią procedūrą geriau aptarti su šeimos gydytoju gyvai bei su kardiologu, kuris tai atliks.

Mano 65 m. mamą nuolat peresekioja kojos skausmas pereinantis nuo viršaus į apačią ir atvirkščiai. Kojoje juntamas venos judėjimas (spragsėjimas), kas tai galėtų būti?

Gacie.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: esant tokio pobūdžio jutimams reikalingas ištyrimas echoskopu. Bus galima įvertinti paviršinių ir giliųjų venų buklę.

Prieš metus dirbant sunkius darbus buvau užsidėjusi specialų diržą ant juosmens (kad būtų lengviau dirbti ir neskaudėtų nugaros). Besilankstydama jaučiau, kad diržas veržė pilvo apačią. Kitą dieną vienos kojos šlaunis sutino, skaudėjo. Gėriau diclac: skausmas aprimo, bet tinimas ne. Tada pora mėnesių vartojau detralex. Patinimą, tempimo jausmą jaučiu nuolat, koja daug karštesnė.

Laima.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: kojos tinimas gali būti venų trombozės požymis. Ypač jei kartu būna ir skausmas. Būtina konsultacija pas kraujagyslių chirurgą ir būtinai su dvigubo skenavimo ultragarsiniu kojų ištyrimu.

Prieš 2 savaites pajutau maudimą kairės kojos kelio vidinėje dalyje. Dabar yra patinimas, matosi iškilumas, šiek tiek pamėlę, maudžia vis labiau. Sėdint negaliu uždėti kairės kojos ant dešinės, nes kairiojoje jaučiu nutirpimo pojūtį. Nesu patyrusi jokios traumos. Kas tai galėtų būti, ar tai trombozės požymiai?

Ramunė.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: klinika panaši į kelio sąnario susirgimą. Pasitaiko cistos, kurios vystosi dėl kelio sąnario uždegimų, jos gali plyšti, sukelti ūmų skausmą, mėlynę, patinimą. Atsakyti būtų galima ištyrus ultragarsu Jūsų koją.

Mano 85 m. mamai jau antra savaitę skauda kirkšnį. Kai guli, skausmas praeina. Ji gydosi nuo Parkinsono ligos. Patarkite, ką daryti?

Nijolė.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: Jūsų mamai reikėtų pasirodyti chirurgui dėl galimos kirkšnies išvaržos.

Man yra nustatyta L4-5 stuburo disko išvarža, bet ji dar neoperuojama, konsultavausi su keliais neurochirurgais. Bet man labai skauda šlaunis, toks jausmas, kad jas plėšo, kojos užtirpę iki pėdų. Dieną jos nėra tokios skausmingos, o pats didžiausias skausmas prasideda, kai vakare atsisėdu ir atsigulu – tada negaliu nei suglausti kojų, verčia mane iš lovos ir turiu vaikščioti. Kol vaikštau, skausmas sumažėja, o tik atsigulu ir vėl užeina nepakeliamas skausmas. Kas man yra?

Rasa.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: iš Jūsų nusiskundimų panašu, kad yra koju inervacijos sutrikimai, kurie būdingi stuburo išvaržoms. Būtent gulimoje padėtyje skausmas progresuoja dėl pasikeitusios stuburo padėties ir matomai sustiprėjusios išvaržos sukeliamos neurosimptomatikos. Būtina konsultuotis su neurochirurgais dėl gydymo ir nuskausminimo. Ateityje skausmui progresuojant, ar nepavykus jo įveikti konservatyviomis priemonėmis (vaistai, mankštos, masažai) gali tekti operuoti.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22