Klauskite specialisto

Po venų lazerinės operacijos susidarė sukietejimai tose vietose, kur operuota. Ar tai nepavojinga, ar negali būti trombozė ar uždegimas? Per kiek laiko tai turėtų išnykti?

Lina.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: panašu, kad tai lokali reakcija po operacijos. Taip nutinka dažnai. Tai nėra pavojinga situacija. Pakanka patepti Liotono geliu, jei skauda – išgerti nuskausminančių preparatų.
Viskas per 2-3 savaites paprastai išnyksta ir praeina. Jei butu kartu kojos tinimas, skausmas ir karsciavimas- reikia kreiptis i operatoriu.

man 27 metai. Prieš metus pradėjau dirbti gamyboje, stovimas darbas ir darbinės avalynės nešiojimas iššaukė stiprius pėdų ir sąnario skausmus. Sąnaryje daktarai aptiko skysčio, skyrė vaistų nuo uždegimo, tepaliukų, tačiau situacija negerėja. Kokių priemonių patartumėte imtis ir ar čia vien tik uždegimas? Ar gali dar tai būti susiję su kraujagyslėmis? Pėdas skauda tik vaikštant, sėdint skausmų nėra.

Simas.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: Jūsų atveju labai panašu į sąnarių uždegimą. Skysčio buvimas sąnariuose tai patvirtina. Panašu, kad kraujagyslių patologijos čia neturi būti.

Man 55 metai. Kas vakarą pradeda tiesiog degti kojų pėdos, kartais ir rankų plaštakos. Nieko neveikiant, net skaitant. Užeina naktimis, pabundu nuo deginimo. Kur besikreipiau, niekas negali atsakyti, o bėda lieka. Kyla baimė, nerimas, dar ir spaudimas pakyla. Ką tokiu atveju daryti ir kur kreiptis?

Liuda.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: moterims virš 50 metų gali atsirasti įvairių karščio jutimų, susiijusių su hormoniniais pokyčiais organizme. Reikėtų ta tema pakalbėti su šeimos gydytoju arba su ginekologu-endrokrinologu. Būna, kad paskyrus pakaitinę hormonų terapiją, palengvėja.

Ar yra daromos operacijos dėl giliųjų venų trombozės? Pvz., keičiami kojų venų vožtuvai ar panašiai?

Alvyra.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: Lietuvoje taikomas trombų tirpdymas konservatyviomis (vaistais) priemonėmis. Žmonės vartoja Orfarina, Xarelto ar kitus vaistus nuo kelių mėnesių iki metų. Priklauso viskas nuo konkretaus atvejo. Vožtuvų atstatymo operacijos taikomos kai kuriose šalyse. Tačiau čia vėl labai svarbu žiūrėti konkretų ligonį ir trombozės vietą. Dėl operacinio gydymo prie giliųjų venų trombozės ir greito pasveikimo – negaliu labai nudžiuginti.

Prieš 3 dienas susirgau, vėmiau, viduriavau, pirmą dieną ypač stipriai. Šiandien vos iš lovos išlipau, koks skausmas kojų blauzdose, panašus į tempimą. Kas tai?

Inesa.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: skausmas raumenyse gali būti virusinio susirgimo požymiai. Vartokite pakankamai skysčių. Jeigu kojos kartu yra asimetriškai patinusios – reikalingas kojų kraujotakos tyrimas ir kraujagyslių chirurgo konsultacija.

Beveik prieš mėnesį teko gulėti ligoninėje dėl trombo, kuris nukeliavo į plaučius ir ten užkišo kraujagyslę. Prieš tai gėriau vitaminus su ginkmedžiu. Dabar naudoju kraują skystinančius vaistus. Ar galiu ir toliau gerti šiuos vitaminus?

Toma.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: ginkmedžio ekstraktai yra maisto papildai. Tai maisto raciono papildymas. Neturėtų būti ryšio tarp Jūsų ligos ir šių vitaminų naudojimo. Jei vartojate Orfarina (dažnai naudojamas preparatas po plaučių arterijos embolijos), minėtas preparatas gali skatinti ir stiprinti jo poveikį. Augaliniai preparatai gali stiprinti varfarino poveikį, pvz.: ginkmedis (Ginko biloba), česnakas (Allium sativum; mechanizmas nežinomas), šventagaršvė (Angelica sinensis; sudėtyje yra kumarinų), papaja (Carica papaya; mechanizmas nežinomas) ar šalavijas (Salvia miltiorrhiza; slopina varfarino eliminaciją) arba jį silpninti, pvz., ženšenis (Panax rūšis). Varfarino poveikis gali susilpnėti, jei kartu vartojama jonažolės (Hypericum perforatum) preparatų, nes jonažolė indukuoja vaistą metabolizuojančius fermentus. Todėl augalinių preparatų, kurių sudėtyje yra jonažolės, negalima vartoti kartu su varfarinu. Indukcinis poveikis gali trukti dar 2 savaites po jonažolės vartojimo. Pacientui, vartojančiam jonažolę, reikia nustatyti INR ir jonažolės daugiau nebevartoti. Būtina atidžiai stebėti INR, nes, nebevartojant jonažolės, jis gali padidėti, ir gali prireikti koreguoti varfarino dozę.

Kai ilgiau pasėdžiu, nuo nugaros link kojų eina tirpimas – tirpsta kojos. Kas tai?

Alina.
Atsakymas. Gyd. Grinkevičius: panašu į inervacijos sukeltus jutimus. Gali būti trūkumas mankštų, aktyvaus judėjimo, nepatogus miegas, ilgas sėdėjimas ir kitos priežastys, lemiančios netaisyklingą stuburo padėtį.

Po kojos venų operacijos labai tempia blauzdą. Toje vietoje oda rusvai-rausvos spalvos. Taip pat labai skaudėjo visą šoną, įkvepiat ir judant, naktį net sunku buvo pajudėti. Šeimos daktaras išrašė nemizilio nuo tarpšonkaulinio uždegimo. Pagėriau 3 dienas, šono skausmas praėjo, tačiau nebegėrusi nuskausminamųjų iškart vėl pajutau kaip stipriai skauda, tempia koją toje pačioje vietoje. Ar tai normalu?

Rasa.
Atsakymas. Siūlau susitikti ultragarsiniam ištyrimui dėl giliųjų venų būklės. Minėti nusiskundimai gali būti ir dėl didesnių komplikacijų nei tarpšonkaulinių nervų uždegimas, kuris po venų gydymo nėra būdingas. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Mano 54 m. mama jau 20 metų serga išsėtine skleroze, taip pat – venų tromboze. Jos kojos “visai neklauso” ir yra sustirusios, jas skauda, degina. Ar galime atlikti atpalaiduojantį kojų masažą?

Laura.
Atsakymas. Nesu neurologas, kuris gydo išsėtinę sklerozę, bet manau, kad švelnų masažą galima atlikti. Geriausia priemonė tinimui mažinti ir kojų veninei kraujotakai gerinti net esant trombozei – elastinis trikotažas, kojinės. Jos atlieka ir limfodrenažinį masažą pacientui einant. Vyresnio amžiaus pacientui pakanka ir 140 denų suspaudimo kojinės. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Neseniai buvo paimtas kraujo tyrimas iš venos, dabar toje vietoje atsirado patinimas kaip guzas ir labai didelė mėlynė, kuri vis plinta. Mėlynė kaip kraujosrūva – mėlynai-violetinės spalvos, vidinėje pusėje, tarp alkūnės ir peties. Ką daryti?

Violeta.
Atsakymas. Jei ši mėlynė nėra labai kieta, oda virš jos laisva ir minkšta, spalvos kinta nuo mėlynos iki geltonos, galima tepti Liotonu ar kitu heparino geliu ir viskas išsisklaidys ir su laiku išnyks. Jei poodyje mėlynė kieta, ranka patinusi, yra ramybės skausmas, karščiavimas – būtina kreiptis į medikus. Dideles hematomas kartais tenka šalinti intervencijos būdu. Tarkitės su šeimos gydytoju. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22