Klauskite specialisto

Po kraujo tyrimo paėmimo iš venos dūrimo vietoje atsirado sukietėjimas. Paspaudus neskauda, tačiau sulenkti ranką sunku, nuo alkūnės iki pirštų atsiranda skausmas, kartais tirpsta pirštai. Dėjau spiritinius kompresus, tepiau Lioton tepalu. Ar gali būti susidaręs trombas? Ar gali jis “nukeliauti” į plaučius ar širdį? O gal tai stuburo problemos, nes dirbu sėdimą darbą. Šią problemą turiu jau metus, praeina mėnesiui, dviem ir vėl atsinaujina.

Audronė.
Atsakymas. Po vaistų suleidimo dažnai susidaro vaskulitas arba net venos tromboflebitas. Trombas susidaro kraujagyslės spindyje. Rizikos, kad jis keliaus į plaučius tikrai nėra. Gydymas Liotonu ar kompresais nėra blogas. Jeigu atvyktumėte pas kraujagyslių chirurgą, būtų galima atlikus echoskopiją patvirtinti, ar tai tikrai tromboflebitas. Jei pasitvirtintų diagnozė, galima punktuojant veną sumažinti trombo masę joje ir Jums pagelbėti. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Man tinsta viena koja nuo kelio ir pėdos viršutinė dalis. Kai atsikeliu po nakties koja dar būna normali koja, o žengus kelis žingsnius koja tinsta. Nešioju antro tipo kompresinę kojinę, bet tinimas nemažėja.

Andrius.
Atsakymas. Vienareikšmiškai – Jums būtina kraujagyslių chirurgo konsultacija, reikia ištirti kojos kraujotaką dvigubo skenavimo ultragarsiniu aparatu. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Mamai labai ilgai skauda dešinės kojos čiurną, truputį patinusi. Jei ne taip koją pastato, tai skausmas begalinis. Kas tai galėtų būti?

Edita.
Atsakymas. Panašu, kad yra čiurnos sąnario problemos, artritas, uždegimas. Būtina konsultuotis su traumatologu-ortopedu. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Užsiimant kalanetika, matyt, užpaudžiau rankos nervą ir aptirpo nykštys. Ar verta sunerimti ir kreiptis į gydytojus?

Vaida.
Atsakymas. Reiktų kreiptis pas neurologą, jei piršto aptirpimas nepraeis per keletą dienų. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Man 55 m. Prieš 7 metus buvo poraktinės venos trombozė. 6 mėnesius vartojau varfariną. Skauda kairę ranką, petį, kaklą, greitai pavargstu. Ar būtina operuoti ar geriau atsisakyti operacijos? Gydytojas sakė, kad turiu priimti sprendimą pati.

Janina.
Atsakymas. Jei vartojant varfarina kraujagyslės praeinamumas nebuvo atstatytas ir vis skundžiatės skausmais ir rankos diskomfortu, vertėtų pagalvoti apie operaciją. Operacijos metu bus atstatoma normali rankos arterinė kraujotaka ir visa simptomatika išnyks. Operacija visada turi rizikas. Tai turetumėte aptarti su operuojančiu gydytoju. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Kuris laikas kaip maudžia blauzdų apačias. Tarsi šala, tarsi kaista, sėdėdama nelabai randu vietos. Jei užsidedu koją ant kojos, dai pastoviai jas kaitalioju, sėdėdama kokiame seminare pastoviai muistausi, kai kiti ramiausiai sėdi. Venos neiššokusios, tik truputį išryškėjęs kapiliarų tinklas. Taip pat turiu juosmens osteonchondrozę ir šiap esu labai jautriai į viską reaguojanti. Ar tai gali būti dėl juosmens, kraujotakos ar tai psichosomatinis reiškinys?

Noja.
Atsakymas. Bijoti to, kas galėtų būti nėra racionalu. Neramios kojos – dažnai pasitaikantis dalykas. Tai gali būti ir privalumas, nes judinant kojas gerėja kraujotaka jų audiniuose. Pvz., seminare geriau daryti minimalius pėdų judesius nei sėdėti visą valandą vienoje pozicijoje. Patarčiau panešioti elastines kojines I kompresinės klasės nors iki kelių. Jei situacija nesitaisytų, atvykite dvigubo skenavimo tyrimui dėl kojų kraujotakos ištyrimo. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Prieš 4,5 metų ėmė labai skaudėti klubus. Kreipiausi į gydytojus, darėm visokius pratimus, skyrė gydymą. Laužimas po truputį praėjo, bet paeiti negalėjau nei 50 metrų, nuo stuburo pradeda skaudėti, tirpsta dešinė koja, suka, traukia, laužia, turiu ilsėtis. Ramybės būsenoj praeina. Paskutiniu metu eisena stringa, dega šlaunų raumenys, sėdmenys susitraukė. Kas man yra? Amžius virš 40 m.

Danguolė.
Atsakymas. Visi išvardinti simptomai ir net kojų raumenų atrofija (minėjote, kad koja nyksta) yra būdingi inervacijos sutrikimams. Žinoma, pilna vaizdą susidaryti sunku, bet patarčiau atlikti branduolinį magnetinį rezonansą ir tokiu būdu atsakyti į klausimus dėl stuburo patologijos, sąnarių patologijos ar kitų anatominių defektų, galinčių sukelti tokius skausmus. Minėti nusiskundimai nėra tipiški kojų kraujotakos sutrikimams. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Prieš 4 dienas padarė chirurginę kojos venų operaciją. Trečią dieną po operacijos prasidėjo maudžiantys skausmai blauzdos srityje, kelis kartus per parą tenka gerti nuskausminamuosius. Ar skausmas turi būti, ar tai kažkas rimtesnio? Ar elastiniu bintu būtina bintuoti visą parą, ar nakčiai galima nusiimti? Iki operacijos gerdavau profilaktiškai aspiriną. Ar po operacijos reikia gerti kokius antikoaguliantus?

Alina.
Atsakymas. Skausmai po chirurginės venų operacijos įprastas dalykas. Labai svarbu kreiptis į gydytoją, jei yra karščiavimas, pėdos tinimas, didelis skausmas vienoje vietoje. Pas gydytoją reikia stengtis atvykti visada, jei turite abejonių. Po venų operacijos gali kilti rimtų sutrikimų, ypač kai pacientas per daug kantrus. Elastinio binto dėvėti nereikia nakties metu. Po operacijos geriau mautis elastines kojines, nes bintai gali sukelti panašius skausmus, kokius minėjote, dėl savo netolygaus spaudimo. Jei neramu, kreipkitės. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Man dažnokai šąla kairiosios kojos pėda, ypač kulnas. Prašau patarti, kokios tai ligos požymis.

Vytautas.
Atsakymas. Kojos pėdų šalimas gali būti ir nesant jokių rimtų ligų. Tai gali priklausyti nuo amžiaus, aktyvumo ar pan. Tačiau, jei koja šąla ir sunku vaikščioti, tenka sustoti dėl skausmo blauzdose – tai aterosklerozės ir galimų arterijų užakimo simptomatika. Tai grėsminga situacija. Šalimo pojūtis be skausmo, be sutrikusios funkcijos, bet su jutimų sutrikimu odoje gali būti inervacijos sutrikimas dėl stuburo patologijos. Žodžiu, reikia žiūrėti kiekvienu atveju konkrečiai. Būna, kad padeda šildantys tepalai, o kartais tenka gydyti rimtus susirgimus. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Man 20 metų, pirmą mėnesį vartoju kontraceptines tabletes cerazette, kartais per dieną surūkau iki penkių cigarečių. Žinau kad šie abu veiksniai skatina trombų susidarymą. Netikėtai atsirado erzinantis giluminis skausmas dešinėje vidinėje šlaunies pusėje. Užeina spazmais. Ar tai galėtų būti trombozės simptomas? Skausmą pajutau gulėdama.

Roberta.
Atsakymas. Minėti simptomai nėra labai būdingi giliųjų venų trombozei. Paprastai trombozė pasireiškia skausmais blauzdose, tinimu ir kojos odos spalvos pasikeitimais. Žinoma, simptomų intensyvumas gali būti įvairus. Kartais giliųjų venų trombozė gali pasireikšti nežymiais skausmais, tačiau visada lydi ir kojos tinimas, dėl sutrikusio kraujo tėkmės per giliąsias venas. Jei neramuu ir skausmas progresuoja (ypač vartojant kontraceptikus), patartina kreiptis pas kraujagyslių chirurgą ir atlikti duplex tyrimą. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22