Klauskite specialisto

Man 28 metai. Skausmas ir kojos tirpimas prasidėjo nėštumo metu. Nutirpdavo ir skaudėdavo kairę šlaunį nuo kelio į viršų. Nėštumas baigėsi, tačiau jau 4 savaites koja tirpsta netgi vaikštant, nuolat skauda, kartais net pasikasyti neįmanoma. Kas tai?

Ingrida.
Atsakymas. Nutirpimai, funkcijos sutrikimai labai budingi inervacijos sutrikimams. Reiktų tirtis stuburą, kuris nėštumo metu (kartais ir gimdant) gali nukentėti. Rekomenduočiau neurologo konsultaciją. Jei koja tinsta, reikalinga angiochirurgo konsultacija.

Savaitę skauda blauzdą, vargina nepraeinantis vidinis skausmas. Negaliu net normaliai vaikščioti. Kas tai galėtų būti?

Aušra.
Atsakymas. Būtinas echoskopinis kojos ištyrimas. Jeigu yra skausmas, sutrikęs judėjimas ir tinimas – galima įtarti giliųjų venų trombozę. Pagarbiai, A.Grinkevičius.

Man 41 metai, prieš 1 mėn. lipau laiptais, skausmas pervėrė blauzdą, vos galėjau paeiti. Gyd.chirurgas sakė, kad raumuo plyšo. Po 20 dienų lyg viskas praėjo, bet bėgioti negaliu, nes labai skauda. Prieš tą įvykį gal 2 mėn. tempė blauzdą, o dabar ir kitą blauzdą atrodo lyg temptų, bet tai ne mėšlungis. Praėjus mėnesiui, kraunant malkas vėl pervėrė skausmas toje pačioje šlaunyje, atsargiai paeiti galiu, tik maudžia raumenį. Gal man trūksta kokių nors vitaminų?

Vilma.
Atsakymas. Manau, kad esmė yra ne vitaminų trūkumas, o sąnarių problemos. Reikėtų kreiptis pas traumatologą-ortopedą ir tik atmetus sąnario bėdas, kreiptis pas kraujagyslių chirurgą kraujotakai ištirti. Pagarbiai, A.Grinkevičius.

Jaučiu stiprų tirpimą dešinio kelio srityje. Kartais pereina net į dilgčiojimą. Skausmo nėra. Naktimis netirpsta. Turiu daug problemų su stuburu. Ar tai gali būti tik dėl stuburo? Labai šąla kojų pirštai.

Alma.
Atsakymas. Panašu, kad tirpimai gali būti sukelti stuburo patologijos. Kraujotakos sutrikimams nėra būdingi dilgčiojimai ar tirpimai. Pagarbiai, A.Grinkevičius.

Mano mamai, kuriai 58 m., stambiais plėmais išbėrė kairiąją šlaunį, ji nepatinusi, neskauda, tik šiek tiek niežti. Ji turi hipertenziją, vartoja Nebicard 5 mg ir Captohexal 50 mg. Ar tai gali būti paviršinis venų tromboflebitas? Ar užtenka gerti kraują skystinančius vaistus? Per kiek laiko turi praeiti?

Sandra.
Atsakymas. Trombofebitas pasireiškia ne tik odos bėrimais. Paprastai atsiranda skausmingas sukietėjimas, kojos tinimas, bendra organizmo reakcija su karščiavimu. Dažnai prieš tai būna varikoziniai mazgai, kuriuose tromboflebitas vystosi. Dėl bėrimų būtina kreiptis į dermatologą. Jei yra mano išvardinti simptomai – į kraujagyslių chirurgą, nes tromboflebito gydymas yra specifinis ir reikalauja atitinkamo dėmesio. Pagarbiai, A.Grinkevičius.

Ties čiurnomis iššokę guzeliai vidinėse kojų pusėse, paspaudus neskauda. Maudžia blauzdas, sąnarius, jaučiu nugaros maudimą. Paskutinėmis dienomis jaučiu dusulį, ypač vakare atsigulus, ramybės būsenoje trūksta oro, širdis lyg ir dreba. Gana dažnai skauda galvą. Prieš metus daryta kraujagyslių echoskopija rodė, kad viskas gerai. Paskutinį kartą daryti kraujo tyrimai prieš 2 mėn. taip pat geri. Kas tai galėtų būti?

Regina.
Atsakymas. Iš aprašymo sunku spręsti apie galimą kraujotakos sutrikimą. Reikėtų susitikti su šeimos gydytoju, atlikti rutininius tyrimus ir jeigu kiltų įtarimų, kreiptis pas kraujagyslių chirurgą pakartotinos konsultacijos ir echoskopinio ištyrimo. Pagarbiai, A.Grinkevičius.

Mano 76 m. mamai ligoninėje darė nugaros masažus ir po ketvirtojo masažo jai pradėjo skaudėti dešinę koją nuo pakinklio iki pėdos. Skausmas toks, kad rėkia balsu. Negali jau trečia savaitė atsistoti ant tos kojos. Gydytojai taip pat nežino, kas nutiko. Tyrė dėl trombų, sakė, kad viskas gerai. Gal galite patarti, ką daryti tokiu atveju? Koja yra patinusi ypač per kulkšnį.

Dukra.
Atsakymas. Jei patinusi tik viena koja, jos negali priminti, skausminga palapuojant – visgi panašu į giliųjų venų trombozę. Jei masažas buvo atliekamas kojose, gali būti gydymo masažu trauma. Vyresnio amžiaus žmonėms pasitaiko Bekerio cistos kelio sąnaryje plyšimas, sukeliantis skausmą ir kojos tinimą bei funkcijos sutrikimą. Priežasčių daug, bet primiausia būtina atmesti giliųjų venų trombozę, o tam būtinas kraujagyslių chirurgo ištyrimas echoskopu. Pagarbiai, A.Grinkevičius.

Ant kojų atsirado raudoni guzai ir jie kiekvieną dieną didėja. Buvau pas daktarę, sakė, jog nieko rimto ir išrašė Movalis 7,5 mg tablečių ir Elocon 1 mg tepalo, bet man jie nepadeda. Kas man gali būti?

Neringa.
Atsakymas. Panašu, kad tai gali būti odos susirgimas. Gal odos infekcija. Kraujotakos sutrikimui labiau būdingi tinimai, odos patamsėjimai ir jie paprastai nebūna skausmingi. Jei odos pokyčiai didėtų ir atsirastų pabrinkimas – kreipkitės konsultacijos. Pagarbiai, A.Grinkevičius.

Ryte atsikėlusi negaliu paeiti: skauda kairės kojos kelią vidinėje pusėje. Chirurgas sakė, kad tai gonortrozė. Pagėriau 3 mėn. gliukozamino. Kelio sąnarys jau netraška, bet skauda iš išorės vidinėje kelio pusėje. Jaučiu, kad tai su venomis susiję. Anksčiau gėriau detraleks. Patarkite, ar gali man būti trombozė, nes kai atsistoju, tai begalinis vieno taško skausmas. Ką daryti, jei pas daktarę užsirašiau, o pateksiu tik po mėnesio?

Danutė.
Atsakymas. Reiktų kraujagyslių chirurgo konsultacijos ir echoskopijos. Esant trombozei ar tromboflebitui laukti nereikia. Pagarbiai, A.Grinkevičius.

Man 49 metai, jau kelios savaitės kaip sutinusios kojos. Pirmas pora savaičių sutinę buvo tik čiurniukai, dabar ir blauzdos sutinusios, net veržia. Kas tai?

Rasa.
Atsakymas. Esant kojų tinimui, pirmiausia kreipkitės pas savo šeimos gydytoją. Jeigu inkstu, širdies funkcija be sutrikimu, reikalinga skubi kraujagyslių chirurgo konsultacija dėl galimų trombotinių pakitimų kojose. Pagarbiai, A.Grinkevičius.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22