2013 01 23

Moteris dažniau pakerta infarktas

Lietuvoje nuo koronarinės širdies ligos ir insulto kasmet miršta per 13 tūkst. moterų – beveik 3,5 karto daugiau nei nuo vėžio. “Gyvename kaip per karą”, – sako Vilniaus miesto klinikinės ligoninės kardiologijos skyriaus vedėjas dr. Mykolas Biliukas. – Skyriuje 55 vietos, o ligonius vis veža ir veža.
Guldome ten, kur atsiranda laisvos vietos. Dabar kasdien turime ne mažiau kaip 65-68 kardiologinius ligonius, daugiausia – dėl nestabilios krūtinės anginos, širdies ritmo sutrikimų ir miokardo infarkto simptomų. Iš 65 ligonių – 40 moterų.”

Magnetinės audros ir tabletės
Ligonių ypač padaugėja dienomis, kai kyla magnetinės audros. Tarkim, sekmadienį, sausio 13-ąją, kaip tik buvo tokia audra, todėl Kardiologijos skyrius sulaukė ligonių antplūdžio. Magnetinių audrų sausį numatyta šiandien, sausio 19-ąją, taip pat 23, 25, 28 dienomis. “Esame tyrę, kaip magnetinių audrų datos siejasi su nitroglicerino vartojimu. Tomis dienomis miokardo infarkto ligoniai suvartoja net 5-7 kartus daugiau tablečių, tad nieko keisto, kad ligoninėje pritrūksta lovų”, – teigia dr. M.Biliukas, vienintelis Lietuvoje mokslininkas, tyrinėjęs šiuos sutapimus ir analizavęs šią temą dar prieš 25 metus apgintoje disertacijoje.
Visą straipsnį skaitykite portale lzinios.lt

Kitos naujienos