Naujienos

  • Saldumynai – abejotinos maistinės vertės produktas

    Vaikai yra viena jautriausių mūsų visuomenės grupių, dažnai jie negali patys rinktis ir nuspręsti, kuo ir kaip maitintis, todėl yra labiausiai pažeidžiami. Lietuvoje atliktų mokinių mitybos tyrimų metu nustatyta, kad nemaža dalis mokinių kasdien vartoja saldumynus. Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas (toliau – NMVRVI), siekdamas išsiaiškinti, kokia yra Lietuvoje parduodamų saldumynų sudėtis bei koks yra sudedamųjų dalių poveikis vaikų sveikatai, atliko saldumynų sudėties, taip pat ir maisto priedų, rizikos vaikų sveikatai vertinimą.

  • Nejudrumas – mirtinai pavojingas

    Šylantys orai skatina keliauti – kuo toliau, tuo geriau. Tačiau nedaug kas žino, kad tokios kelionės gali būti mirtinai pavojingos. Ir ne dėl teroristų išpuolių. Ilgai krėsle nejudriai sėdintys žmonės rizikuoja, kad juos ištiks liga, kuri kasmet nusineša apie milijoną gyvybių. Krūtinės skausmas, padažnėjęs širdies ritmas, dusulys – tai pirmieji požymiai, kad ūmiai užsikimšo plaučių arterija. Skaityti daugiau

  • Koks geriausias priešnuodis venas kemšantiems krešuliams?

    „Žmogus buvo sveikas, niekuo nesiskundė, ir staiga – mirtis. Vieną dieną išėjo į parduotuvę ir daugiau nebegrįžo – krito tiesiog gatvėje. Neišgelbėjo net per keletą minučių atskubėjusi greitoji“, – skėsčioja rankomis giminės ir artimieji, stebėdamiesi, kas staiga pakirto septyniasdešimtmetį vyrą.
    Skaityti daugiau

  • „Namų daktaras“: G. Ruplėno atvejis: kaip apsaugoti širdį?

    Žiūrėkite naują “Namų daktaro” TV laidą apie tai, kaip apsisaugoti nuo širdies ir kraujagyslių ligų atėjus vasaros karščiams.
    Skaityti daugiau

  • Pomidorai ir insultas

    VaisiaiSuomijos mokslininkai teigia, kad gausiau valgant pomidorų gali sumažėti insulto rizika. Jie nagrinėjo likopeno – šviesiai raudonos cheminės medžiagos, randamos pomidoruose, paprikose bei arbūzuose, poveikį.
    Skaityti daugiau

  • Amžiaus ribos tirpsta: giliųjų venų tromboze serga vis jaunesni

    Giliųjų venų trombozė – klastinga liga, nes ilgą laiką gali nepasireikšti jokiais simptomais, o vieną gražią dieną be jokių išankstinių perspėjimų smogti taip, kad žmogus atsiduria reanimacijoje. Nei iš šio, nei iš to jam ima trūkti oro ir, laiku negavęs pagalbos, gali numirti. Tokia lemtis – pavojinga giliųjų venų trombozės komplikacija, plaučių tromboembolija, – gali ištikti ne tik vyresnio amžiaus žmones. Ką turėtume žinoti apie giliųjų venų trombozę? Kaip ligą laiku pastebėti, o dar geriau – išvengti?

    Skaityti daugiau

  • Aspirinas – prieš šimtmetį tik nuo skausmo, šiandien – širdies ligų prevencijai

    Aspirinas seniai žinomas kaip vaistas, malšinantis skausmą ir karščiavimą, šiomis dienomis taikomas kur kas plačiau. Kasdien mažomis dozėmis vartojant aspiriną kaip prevencinę priemonę nuo širdies ir kraujagyslių ligų, gali reikšmingai sumažėti miokardo infarkto arba insulto rizika.
    Skaityti daugiau

  • Norite išvengti insulto? Pasitikrinkite širdį!

    Prieširdžių virpėjimas – tai dažniausiai nustatomas širdies ritmo sutrikimas. Sergant šia liga dėl nereguliarios širdies veiklos kairiajame prieširdyje gali susidaryti kraujo krešulių, kurie kraujotakos sistema gali patekti į smegenis, užkimšti kraujagyslę ir sukelti insultą. Skaityti daugiau

  • Kraujagyslių chirurgo patarimai sergatiems venų tromboze

    Lietuvoje giliųjų venų tromboze per metus suserga iki 5000 žmonių. Kas trečiam vystosi šios ligos komplikacija, kai trombai iš venų keliauja į plaučius ir užkemša arteriją. Tai dažnai pasibaigia staigia paciento mirtimi. Informacijos apie šį susirgimą stokoja ne tik pacientai, bet neretai ir šeimos gydytojai. Kraujagyslių chirurgas-flebologas Arūnas Grinkevičius aiškina, kaip atpažinti ligą ir kur ieškoti pagalbos.
    Skaityti daugiau

  • Nerealizuota savižudybė – infarktas?

    2010 m. buvo užregistruota 56,4 proc. mirčių nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Nuo šių ligų mirė 47 proc. vyrų ir 65,5 proc. moterų. Kasmet gydoma per 7000 žmonių, patyrusių miokardo infarktą, kasdien įvyksta daugiau nei 20 infarktų. Sveikatos specialistai, ieškodami to priežasčių, mini ne vien daugeliui žinomus rizikos veiksnius – rūkymas, padidėjęs kraujospūdis, antsvoris. Jie kalba apie autoagresiją ir D tipo asmenybes.
    Skaityti daugiau