Kelionės
Dėl nepakankamo judėjimo padidėja trombozės rizika ilgai trunkančių kelionių metu. Dauguma pacientų, kuriems kelionės metu susidaro kraujo krešuliai, dažnai turi ir papildomų rizikos veiksnių, galinčių sukelti trombozę.
Trombozės rizika kelionių metu – ekonominės klasės sindromas
Ypač ilgų nuotolių skrydžių (trunkančių ilgiau nei 8–10 val.) metu trombozės kojų venose susidarymo rizika yra didesnė. Padidėjusios trombozės rizikos kelionių metu priežastis yra nepakankamas judėjimas. Taip pažeidžiama kraujotaka – visų pirmiausia kojų srityje.
Trombozės rizika kelionių metu: kiti rizikos veiksniai
Sveikiems žmonėms kelionių metu trombozės rizika nėra didelė. Didesnė rizika gresia asmenims, kuriems jau anksčiau diagnozuota trombozė, atlikta chirurginė intervencija ar patyrusiems sužeidimų, sergantiems vėžiu, nutukusiems, garbaus amžiaus žmonėms, nėščiosioms ir pan. Jeigu keliaujančiajam būdingi tokie rizikos veiksniai, prieš ilgai trunkantį skrydį reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ir prireikus imtis atitinkamų profilaktikos priemonių. Atkreipiamas dėmesys į tai, kad trombozės rizika kelionių metu gali išlikti padidėjusi net praėjus kelioms savaitėms po ilgai trukusio skrydžio.
Kaip sumažinti trombozės riziką kelionės metu skaitykite čia.