Trombozės rizika

Svarbiausia laiku aptikti ligą

Venų trombozė dažniausiai pažeidžia giliąsias kojų arba dubens venas. Didėjantis krešulys gali atitrūkti ir kraujotakos sistema pasiekęs plaučius, užkimšti vieną iš šio organo arterijų – įvyksta plaučių tromboembolija. Žmogų, kurio plaučiai nustoja funkcionuoti ir kuris skubiai negydomas, gali ištikti staigi mirtis.

Simptomai dažnai nematomi ir nejuntami

Giliųjų venų trombozė gali pasireikšti kojų tinimu, skausmu, odos spalvos pasikeitimu. Tačiau dažnai ši liga neturi jokių požymių ir yra diagnozuojama per vėlai – jau įvykus pavojingoms komplikacijoms plaučiuose. Todėl ypač svarbu giliųjų venų trombozę diagnozuoti laiku ir tiksliai, o patvirtinus diagnozę – efektyviai ir saugiai gydyti.

Ultragarso tyrimas leidžia diagnozuoti venų trombozę

Ar pacientas serga giliųjų venų tromboze, gali nustatyti tik gydytojas specialistas, atlikęs reikalingus tyrimus. Įtariamą giliųjų venų trombozės diagnozę patvirtinti arba paneigti padeda kojų kraujagyslių echoskopija. Tiriant „Doppler“ ultragarsu matuojamas venos diametras, nustatomas kraujo tekėjimo greitis. Tyrimo metu kraujagyslių chirurgas gali pamatyti krešulį, nustatyti trombozės išplitimo ribas ir priimti sprendimą dėl ligoniui tinkamo gydymo ar profilaktikos.

Įvertinti asmeninę venų trombozės riziką taip pat galite naudodamiesi mūsų skaičiuokle

Šis trombozės rizikos įvertinimo testas padės jums laiku kreiptis į medikus ir aptikti pavojingą ligą.