Klauskite specialisto

Prieš 3 savaites man buvo atlikta skleroterapija, tačiau atsirado trombiukai. Gydytojas sakė, kad jie per 1-3mėn. turėtų išnykti, reikėtų tik dažnai patepti Lioton geliu. Ar nereikia trombukų išspausti? Ar jie tikrai savaime praeina?

Jurgita.
Atsakymas. Po skleroterapijos dažnai susidaro sukietėjimai. Ką su jais daryti, turite aptarti su procedūrą atlikusiu gydytoju. Kartais tenka juos pašalinti – atlikti trombektomiją.

Sergu tromboze. Vartoju varfariną. Noriu sustiprinti imunitetą vartodama bičių pienelį. Ar galiu tai daryti?

Žaneta.
Atsakymas. Vartodama bičių pienelį turėtumėte sekti krešumo rodiklius dažniau, esant reikalui – koreguoti varfarino dozę.

Man sutino viena koja. Tėvui buvo venų varikozė, jam amputavo abi kojas. Galvoju: ar čia dėl venų, ar dėl inkstų?

Gintaras.
Atsakymas. Jums būtina pasikonsultuoti su kraujagyslių chirurgu, atlikti giliųjų venų echoskopiją. Siūlau to neatidėlioti.

Daugiau nei prieš mėnesį sutino antras po nykščio esantis pirštas. Patinimas šiek tiek atslūgo, bet jis pasidarė mėlynesnis už kitus. Vakar pastebėjau, kad visi tos kojos pirštai tapo tamsesni, pėdoje jaučiu lengvą patinimą ir aptirpimą. Traumos jokios nepatyriau, skausmo nejaučiu. Kas tai galėtų būti?

Justina.
Atsakymas. Panašūs simptomai gali būti esant savaiminiam kraujagyslės plyšimui. Reikėtų pasikonsultuoti su chirurgu dėl diagnozės patikslinimo ir tolimesnio gydymo.

Jau kelinta diena labai skauda rankos pirštą (smilių). Naktimis sunku užmigti dėl skausmo. Atrodo, kad kas kištų adatas po nagu. Pirštas yra stipriai sutinęs ir labai kietas. Jausmas toks, lyg pirštą replėmis spaustų, oda pasidarė šiurkšti. Kokia to priežastis? Kaip gydytis nevažiavus pas gydytojus?

Kazys.
Atsakymas. Nepatariu užsiimti savigyda. Jums gali būti piršto minkštųjų audinių uždegimas, riešo kanalo sindromas ir kitos būklės, kurios reikalauja neatidėliotinos kvalifikuotos pagalbos. Būtinai pasikonsultuokite su chirurgu.

Nuo 2005 m. esu paraližuota. Visai nevaldau kojų. Sėdžiu invalido vežimėlyje. Prieš 3 metus pradėjo tinti kairė koją, ją šuntavo, bet tinimas nepraeina. Prieš pusmetį ėmė tinti ir antra koja. Medikai nieko nepataria. Ką daryti, kur kreiptis?

Anita.
Atsakymas. Jus turėtumėte pasikonsultuoti su kraujagyslių chirurgu, kuris nustatys galimą tinimo priežastį ir paskirs gydymą.

Dešinės kojos blauzda ištinusi, jaučiu skausmą šlaunies vidiniame paviršiuje nuo kirkšnies iki kelio sąnario. Neseniai atsirado keistas pulsavimas šioje šlaunies vietoje. Šis pojūtis atsirado po to, kai 4 dienas dalyvavau kursuose, kur teko sėdėti nuo ryto iki vakaro. Esu dariusi venų echoskopiją, bet tyrė tik blauzdą. Blauzdoje matė nedaug sustorėjusią venų sienelę, bet sakė, kad tai nieko blogo. Ką daryti?

Dalia.
Atsakymas. Patarčiau pakartoti kojų venų echoskopiją ilgai neatidėliojant.

Prieš 2 mėn. man buvo atlikta skleroterapija, tačiau atsirado trombukai. Gydytojas juos pradūrė ir išspaudė kraują, sakė, jog po kurio laiko mėlynės išnyks. Vienoje kojoje išnyko, tačiau kitoje vis dar galiu užčiuopti trombukus. Ar jie ilgainiui išnyks? Gal reikalinga pakartotina procedūra? Gal tiesiog blogai išspaudė juos?

Irma.
Atsakymas. Po skleroterapijos beveik visada susidaro sukietėjimai, kurie laikui bėgant pranyksta, tačiau pašalinus šiuos trombukus galima gauti geresnį kosmetinį efektą, sumažinti hiperpigmentaciją. Pasikonsultuokite su gydytoju, kuris atliko skleroterapiją dar kartą.

Man 57 m., prieš 10 metų buvo atlikta kojų venų operacija, o dabar jaučiu dešinės blauzdos kaitimą. Kas tai galėtų būti?

Erika.
Atsakymas. Nusiskundimai labai primena neurologines bėdas. Pasitarkite su neurologu

Vieną rytą atsikėlęs nebejaučiau kojos. Ligoninėje įtarė užspaustą nervą, prirašė plečiančių vaistų. Po poros dienų koja pradėjo tinti ir mėlynuoti. Skauda labai. Kraujagyslių specialistas sakė, kad venos tvarkoje. Kas man galėtų būti?

Antanas.
Atsakymas. Patarčiau dar kartą pasikonsultuoti su kraujagyslių chirurgais, jeigu būklė negerėja. Jeigu venų trombozės nebus, reikia tęsti neurologo skirtą gydymą.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22