Klauskite specialisto

Man 48 m., sergu tromboflebitu jau 5 m. Naudoju medikamentus, bet jau pusė metų kaip pradėjo kojos stingti ar ilgiau pasėdėjus, ar iš ryto atsikėlus negaliu normaliai eiti maždaug pusę valandos. Einu normaliai, nešioju elastines kojines. Ką galite patarti?

Vida.
Atsakymas. Minėti nusiskundimai labai būdingi artroziniams sąnarių pakitimams. Jūsų amžius kiek per jaunas artrozei. Būtinas nuodugnus kojų kraujotakos ir venines sistemos ištyrimas. Esant galimybei raskite sau laiko ir bent kartą per metus aplankykite kraujagyslių chirurgą, juolab kad 5 metai vartojate vaistus. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Jaučiu dažną silpnumą, tinginystę, galūnės labai dažnai prakaituoja bei tirpsta, dažnas galvos skausmas (tvinkčiojimas). Gal čia širdies sutrikimas?

Eduardas.
Atsakymas. Iš klausimo, labai mažai duomenų, kad būtų galima kvalifikuotai atsakyti. Panašu į vegetodistonijai būdingus nusiskundimus, kai vargina bendras silpnumas, prakaitavimas ar panašiai. Vertėtų pradėti nuo mankštų, judėjimo, sporto. Simptomams tęsiantis, kreiptis pas savo šeimos gydytoją elementariems tyrimams atlikti. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Man 40 metų, kojų skausmus jaučiu jau senokai, bet prieš kelis mėnesius atsirado nuolatinis skausmas blauzdose ir tirpimas pėdose. Labiausiai tai juntama vakare po darbų, sunku užmigti. Ryte atsikeliu sustingusiom kojom ir rankom.

Renata.
Atsakymas. Kaip jau daug kartų teko atsakineti – pacientai neparašo, ar būna kartu kojų tinimas. Jei minėti nusiskundimai lydimi kojų tinimo ar venų išsiplėtimo – greičiausiai tai varikozės sukelti jutimai. Jei tinimo ir varikozinių mazgų nėra, dažniausiai tai būna neurologinės problemos. Pvz., stuburo iškrypimo sukelti nusiskundimai dėl pasikeitusios inervacijos. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Man 29 m. Laukiuosi, 30 savaitė. Prieš mėnesį kritau, lūžo kojos kauliukas. Prieš savaitę diagnozavo giliųjų venų trombozę. Leidžiuosi fraksipariną. Vartojant vaistus sumažėjo kojos tinimas, praėjo pulsuojantis ir deginantis skausmas. Gydytojas ligoninėje patarė daugiau judėti, vaikščioti su kopresinėmis kojinėmis. Bet prasidėjo kitos problemos: einant pasireiškia duriantis skausmas kojos blauzdoje, bet vis skirtingose vietose. Skausmas toks stiprus, kad negaliu pajudėti. Praeina, kai atsigulu arba atsisėdu. Ar tai gali būti trombozės ar vaistų vartojimo padarinys?

Marina.
Atsakymas. Visas gydymas ir taktika parinkti teisingai. Skausmas stovint ir einant yra būdingas giliųjų venų trombozei. Jei praėjo tinimas, turėtu nykti ir skausmas. Nebent yra skausmai sukelti Jūsų patirto kaulo lūžio. Gali būti neuritas – nervo uždegimas. Reikia pasirodyti šeimos gydytojui arba Jus prižiūrinčiam akušeriui – ginekologui. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Man jau seniai tempia blauzdų raumenis. Pabėgiojus, lipant į kalną ar vaikščiojant visada tempia tik blauzdas. Gal ką patartumėt?

Lija.
Atsakymas. Kartais blauzdų tempimo pojūtį gali duoti sąnarių problemos. Vyresniems žmonėms panašiai pasireiškia skausmai dėl aterosklerozės, kurie būna einant. Tada reikia tirti kojų kraujotaką. Jaunesniame amžiuje, jei skausmas būna su kojų tinimu, taip pat būtinas kraujotakos tyrimas. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Pastaruoju metu vis skauda šlaunų vidinę pusę, yra tempimo jaumas, bet skauda nenuolatos. Būna tokių dienų, kad neskauda visai. Kas čia galėtų būti, tas tempimas tikrai nemalonus?

Monika.
Atsakymas. Tai tikrai reto pobūdžio skausmas. Skausmus kirkšnies srityje gali sukelti padidinti limfmazgiai, kirkšnies išvaržos. Jei skausmas nesiliauja, riekėtų pasirodyti gydytojui tiesiog apžiūrai. Minėtas skausmas nėra būdingas kraujotakos sutrikimams, nebent kartu tintų kojos, būtų sunku vaikščioti. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Šlaunyje atsirado kažkoks mažas gumbelis, ką daryti?

Emi.
Atsakymas. Gumbelis gali būti varikozinis mazgas, lipoma, fibroma ar kt. gerybinis augliukas. Būtinas ištyrimas ultragarsu ir pagal radinius bus galima patarti tolimesnį gydymą. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Vaikštant skauda, tempia apatinę šlaunies dalį. Skaudėti pradėjo prieš savaitę, skausmas kasdien vis didėja. Dažnai žaidžiu krepšinį.

Lukas.
Atsakymas. Būtina kreiptis pas ortopedą-traumatologą. Gali būti raiščių patempimas, kelio sąnario trauma. Reikia kurį laiką imobilizuoti skaudančią vietą, būtinas ramybės režimas. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Man 22 metai, pries 3 mėn. buvau skaudžiai nukritusi nuo kėdės ir susitrenkusi į turėklą sėdmens šoninį raumenį. Pusę mėnesio buvo didelė skaudi mėlynė, jai išnykus skausmų nebuvo, bet pamačiau nežymų įdubimą. Prasidėjus mokslams ir daugiau judant, pasireiškė nežymus skausmas. Kas tai galėtų būti, ką daryti?

Laura.
Atsakymas. Po hematomų visada darosi „vidinis randėjimas“, ypač poodyje. Būna, kad sumuštas poodis vėliau virsta lipomomis – ribotais riebaliniais dariniais. Po hematomų susidarymo pacientai pakankamai ilgai jaučia liekamuosius jutimus. Jei skausmas progresuotų, reikėtu atlikti ultragarsinį tos vietos ištyrimą. Skausmą malšinkite vietiniais nuskausminančiais tepalais. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Gydytojas ištyrė blauzdą ir pasakė, kad yra giliųjų venų trombozė! Išrašė nuo kraujo krešėjimo tik vaistus! Sakykite, koks gydymas yra taikomas nuo giliųjų venų trombozės?

Aušra.
Atsakymas. Nustačius giliųjų venų trombozę reikia:

  • Atlikti eile tyrimu, kurie leistu nustatyti galimas priežastis, kodel tai nutiko, jei tai nera žinoma.
  • Gydymui skiriami antikoaguliantai. Butina tirpdyti esamus trombus venose ir neleisti susidaryti naujiems.
  • Būtinos pakartotinos giliųjų venų echoskopijos kas mėnesį ir stebėti gydymo dinamiką.
  • Būtinas II klasės elastinis trikotažas – kojines pastoviam nešiojimui.
  • Būtinas tausojantis režimas, mažinant fizinį krūvį, vengiant pirčių, alkoholio, dehidratacijos.
  • Kartais kartu skiriami venotonikai (pvz., cyclo3forte).

Visa tai reikia sutarti ir aptarti su gydytoju arba kraujagyslių chirurgu. Svarbu, kad dinamika stebėtu tas pats gydytojas. Taip išvengiama subjektyvaus dinamikos vertinimo. Pagarbiai, dr. Grinkevičius.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22