Klauskite specialisto

Pastėbejau kairės kojos blauzdos vidinėje pusėje patinimą. Vidaus ligų gydytojas sakė, kad panašu į raumens patinimą – toje vietoje yra dvigalvis blauzdos raumuo. Kojos neskauda. Ant abiejų kojų matomas paviršinių kraujagyslių tinklas. Kojos kartais būna kaip medinės ir naktimis negaliu užmigti, nes tartum kažkas “bėgioja” jų viduje. Dešinė koja ties keliu kaip suveržta ir pora centimetrų storesnė už kairiają. Ką patarsite?

Irma.
Atsakymas. Jums būtina kraujagyslių chirurgo konsultacija ir kojų venų echoskopija. Patarčiau kreiptis per daug neatidėliojant, jeigu simptomai atsirado kelių mėnesių bėgyje.

Mano vienos kojos vena yra iššokusi. Gydytojas rekomenduoja daryti lazerinę operaciją, bet sakė, jog čia daugiau kosmetinis sutvarkymas, nes mazgų nėra. Akimi matoma iššokusi vena yra apie 6 cm ilgio. Kol kas operacijai nesiryžtu. Gydomąsias kompresines pėdkelnes dėviu, bet nereguliariai: kartais 2-3 kartus per savaitę, kartais visai nedėviu. Ar nepridarysiu sau žalos taip nešiodama šias pėdkelnes?

Urtė.
Atsakymas. Deja pėdkelnių nešiojimas tik dalinai gali pristabdyti ligos progresavimą, jas reikia nešioti kas dieną ir tinkamos kompresijos. Nereguliarus nešiojimas, manau, esminio privalumo neturi. Jeigu jums
būtų lėtinis venų nepakankamumas, kojinės sumažintų simptomus.

Norėjau pasiteirauti dėl kojų tinimo. Vasarą pradėjo tinti kojos, ypač apie kauliukus. Kadangi geriu vaistus nuo kraujo spaudimo, situacija pagerėjo. Šį rudenį peršalau ir vėl stipriai sutino kojos. Nuo kelių iki kauliukų jos lyg “cementinės”, o ties kauliukais taip sutinę, kad sunku batus apsiauti. Gal peršalimas sukėlė sąnarių uždegimą?

Violeta.
Atsakymas. Būtinai reikia atlikti giliųjų kojų venų tyrimą ultragarsu siekiant ekskliuduoti venų trombozę. Sutikčiau su Jūsų įtarimais dėl sąnarių tinimo.

Prieš pusę metų mano mamai nustatė venų trombozę. Ji gydėsi, gulėjo ligoninėje. Dabar trobų organuose nebėra, gal tik dešinėje kojoje. Prieš mėnesį nustatė kiaušidžių auglį, bet gydytojai atsisako operuoti, nes bijo, kad nepajudėtų trombai iš kojos. Ar galima kaip nors padėti mamai?

Ilona.
Atsakymas. Jūsų mamai trombozę greičiausiai sukėlė kiaušidžių auglys. Dabar echoskopiškai randami pakitimai gali būti seni arba naujai susidarę. Sena trombozė ne kontraindikacija operacijai, tiesiog operacijos ir gydymo rizika yra didesnė. Tokia principinė taktika. Jūsų mamos atvejis turi būti aptariamas individualiai su kraujagyslių chirurgu ir ginekologu.

Mano 87 m. tėveliui prieš metus pradėjo tirpti kojos. Kartais šąla, kartais kaista ir tirpsta. Manome, kad tai kraujotakos sutrikimas. Šeimos gydytojas paskyrė plečiančiuosius. Sulašinome 5 lašelines pentilino, lyg ir padėjo, bet po mėnesio pradėjo dar labiau tirpti. Venos neišsiplėtusios, kojos nesutinusios, audiniai nepakitę. Ar gali būti trombozė?

Stanislava.
Atsakymas. Nupasakoti simptomai labai panašūs į neuropatiją. Būtina kraujagyslių chirurgo konsultacija siekiant patikrinti arterinę kraujotaką. Jeigu arterinio nepakankamumo nėra, būtina neurologo konsultacija.

Po lazerinės vanų varikozės operacijos jaučiu silpnumą: šąla ir tirpsta galunės, vartoju įvairių vaistų ir maisto papildų. Kartais atsiranda karštis, plintantis nuo sprando į galvą. Ar taip turi būti? Kiek laiko tai tęsis, ar reikia naudoti dar kokių vaistų?

Danguolė.
Atsakymas. Lazerinė venų operacija neturėtų sukelti šalutinių reiškinių. Jums reikia pasikonsultuoti su operavusiu chirurgu, šeimos gydytoju ir galbūt neurologu. Išvardinti simptomai gali būti dėl neuropatijos, kurios kilmė nėra aiški.

Mano abiejų kojų venos išsiplėtusios, rekomenduojama operacija. Iki jos – kompresinė terapija. Gydytoja minėjo, kad nešiojant kompresines kojines trombų galima išvengti. Ar šios kojinės 100% apsaugo nuo tromboflebito? Ar yra dar kokia nors profilaktika?

Eglė.
Atsakymas. Deja nėra nė vieno profilaktikos metodo, kuris gali 100% apsaugoti nuo venų uždegimo. Kompresinės kojinės, antikoaguliantai, intermituojanti kompresija tik padeda sumažinti trombozės riziką.
Jeigu šiuo metu neturite kitų rizikos faktorių (operacijos, onkologinės ligos ir t.t.), kompresinių kojinių turėtų pakakti. Jeigu sveikas skrandis, galite vartoti aspiriną.

Prieš 3 metus operuotos dešinės kojos paviršinės venos. Vėliau šioje kojoje susidarė krešulys, kuris užkimšo dešinį plautį ir įvyko plaučių embolija. Sustojo širdis ir po 30 min. gaivinimo Vokietijos medikams pavyko mane prikelti antram gyvenimui. Tada sekė 3 parų koma, kol galiausiai atsigavau. Dabar INR yra nuo 2 iki 3. Vartoju antikoaguliantus, vaistus nuo hipertonijos ir padidėjusio cholesterolio, geriu kalio chloridą. Tulžyje yra 2 cm akmuo. Nerūkau, man 34 metai, anksčiau daug sportavau, dalyvavau taikos misijoje karštuose kraštuose, esu gavęs daug skiepų. Šiuo metu savijauta prasta, svaigsta galva, tinsta operuotos kojos blauzda, pykina, jaučiu silpnumą, tirpsta kairė ranka, spaudžia krūtinę, kartais jaučiu širdies darbą. Ar visą gyvenimą būsiu toks palieges?

Rimantas.
Atsakymas. Sveikinu – Jūs gimėte antrą kartą. Tačiau už tai teko susimokėti nemažą dalimi sveikatos. Plaučių hipertenzija ir jos laipsnis nustatomas kardio-pulmonologinio tyrimo metu atitinkamos kvalifikacijos gydytojų. Nuo to didžiąja dalimi priklausys Jūsų prognozė. Kraujagyslių chirurgo požiūriu Jums reikia nešioti kompresines kojines ir tęsti antikoaguliantų vartojimą. Jeigu situacija keisis, reikia konsultuotis pakartotinai su atitinkamo profilio gydytojais.

Man prieš savaitę dėl nekrozės operavo dešinės kojos žaizdą netoli raumens. Po operacijos tinsta visa pėda, ką daryti?

Deivis.
Atsakymas. Jūs turite būtinai pasirodyti operavusiam chirurgui. Greičiausiai tinimas yra dėl žaizdos, tačiau jam progresuojant būtina atmesti venų trombozę.

Prieš 3 metus vyrui buvo sulaužytas dubuo, beveik metus gėrė antibiotikus ir dar šiandien dažnai sirguliuoja. Skundžiasi skausmu krūtinėje, drebėjimu, vandeningu prakaitavimu. Kartais, kai skausmas atlėgsta ir pradeda apšilti kūnas, vyras jaučia lyg kraujo išsiliejimą viduje – tada visi blogumai praeina, bet po kelių valandų vėl purto šaltis. Ar tai trombozė?

Judita.
Atsakymas. Iš nusiskundimų panašu į esamą infekcinį židinį. Su kraujagyslių ligomis tai neturi tiesioginio ryšio. Reikėtų konsultuotis su traumatologais ir vidaus ligu gydytojais.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22