Klauskite specialisto

Man 18 metų, venų varikozę paveldėjau iš tėvo, venos pradėjo ryškėti, kai buvau 12-os. Šiuo metu man labai skauda ir kojos šlaunis atrodo pasibaisėtinai, atrodo, kad venos sprogs, jos labai iššokusios, ant blauzdos pilna didelių taškų, kurie atrodo kaip mėlynės. Gydytojai nieko nedaro, siūlo laukti. Gal patartumėt, kaip numalšinti skausmą?

Karolina.
Atsakymas. Jums reikia pasikonsultuoti su kraujagyslių chirurgu. Būtina diferencijuoti kitas ligas, kurios gali sukelti panašius nusiskundimus ir parinkti reikiamą gydymo taktiką. Jeigu Jūs, būdama 18 metų, turite tiek nusiskundimų – laukti nereikia.

Kairės kojos giluminę venų trombozę nustatė 2010 gruodį. Visą šį laiką vartoju orfariną ir nešioju III klasės kompresinę kojinę. Kartą per mėnesį tikrinu kraujo krešumą, INR būna apie 2,5. Problema ta, kad kojos kraujotaka prisitaikė prie trombų ir nevyksta jokie teigiami pokyčiai (trombai nemažėja). Norėjau paklausti, gal papildomai reikėtų vartoti fraksipariną ar keisti gyvenimo būdą, pvz. laikytis “sauso įstatymo”?

Jonas.
Atsakymas. Po ligos praėjo 2 metai. Tai jau poflebitinis sindromas. Pokyčių, diagnozuojamų ultragarsu, toliau nevyks kojų venose, nebent atsirastų nauja trombozė. Klasikiniu atveju jums nereikia toliau vartoti orfarino, nebent buvo įvykusi plaučių arterijos embolija arba koja stipriai tinsta. Fraksiparino vartoti nuolatos nereikia, nebent nutraukus orfariną, prieš planines operacijas. Gydymas turi būti kontroliuojamas specialisto – kraujagyslių chirurgo.

Prieš 7 metus dėl trombų man buvo operuota kairė koja. Dabar abiejų kojų venos vėl atrodo baisiai. Chirurgas sakė, kad operacijos neišvengsiu. Labai bijau, čia su lazeriu jau nieko nepadarys. Ar pjūviai pavojingi, kokios gali buti komplikacijos?

Rima.
Atsakymas.Planuojant jūsų gydymą būtina atlikti išsamią ultragarsinę diagnostiką, nes situaciją apsunkina buvusi trombozė ir operacija. Tik po to patyręs venų chirurgas gali patarti geriausią jūsų problemos sprendimo būdą.

Lūžo kojos kaulas ties kauliuku. Iš gipso išėmė po 5 dienų ir įdėjo į batą-langetę, bet nuleidus koją, pradėjo skaudėti blauzdos raumenį. Atliko kojos echoskopiją ir pastebėjo susidariusį krešuliuką. Man išrašė leidžiamų vaistų į pilvą Zibor kiekvieną dieną ir gulintį režimą. Suleidus pirmą dozę, pilve atsirado skausmas. Perskaičius vaistų naudojimo instrukciją susidarė įspūdis, kad tai gana stiprūs vaistai ir reikalingi kraujo tyrimai cukraus nustatymui, kalio, magnio kiekiui ir t.t. Kokios šalutinės pasekmės gali atsirasti po šio vaisto naudojimo?

Edmundas.
Atsakymas. Iš pateikto aprašymo susidaro įspūdis, kad jums gydoma paviršinių venų trombozė. Tokiu atveju gydymas tinkamas. Esant giliųjų venų trombozei, būtina gydymą “sustiprinti” atsižvelgiant į kūno masę. Tai turi padaryti gydytojas kraujagyslių chirurgas. Vartojant Zibor laboratorinė kontrolė nereikalinga. Lokalus skausmas neturėtų būti šio vaisto palydovas.

Kaista kairės kojos padas – toks jausmas, nors iš tiesų jis nekarštas. Visus tyrimus padarė, bet nieko neranda, kas čia galėtų būti?

Gintaras.
Atsakymas. Labiausiai tikėtina šio negalavimo priežastis gali būti neurologinė liga, kurią gali sukelti stuburo patologija. Jums būtina neurologo konsultacija.

Norėčiau sužinoti, ar po 1 mėn. gali mano tėtis vykti slidinėti, jei šiandien jam nustatė ūmią blauzdos kraujagyslių nesunkią trombozę, leidžia antikoaguliantus.

Giedrė.
Atsakymas. Patartina kreiptis į gydytoją, kuris diagnozavo trombozę ir paskyrė Jūsų tėčiui gydymą antikoaguliantais. Kadangi tai ligos pradžia, būtų tikslinga su gydytoju aptarti tolimesnes gydymo gaires bei aktyvaus poilsio įtaką ligos eigai.

Sveiki, vasario 16 d. bus metai kaip kojoje turiu trombą. Visą tą laiką nešioju II-os kompresinės klasės kojines, vartojau varfariną, bet kraujas vis blogas (INR-1,11, SPA-86). Gydytojas liepė nebevartoti varfarino, tik nešioti kojines. Kadangi kairės kojos venų vožtuvai dirba nepakankamai gerai (vaistinėje atliko tyrimą), vartoju mažų dozių aspiriną. Tuoj bus atostogos, laukia labai ilgas skrydis lėktuvu ir karštis virš 30 laipsnių. Ką patartumėte pavartoti iš vaistų, nes koja bus ištinusi ir skausminga.

Jolanta.
Atsakymas. Jūsų aprašytos būklės atveju – esantis trombas kojos venoje – būtų reikalinga toliau vartoti kitą antikoaguliantą, kuris pakeistų varfariną. Kompresinės kojinės yra veiksminga profilaktinė priemonė, kai vartojama kartu su medikamentiniu gydymu. Šiuo metu jau yra medikamentas, galintis pakeisti varfariną, kurį vartojant nereikalinga krešėjimo kontrolė. Kad ilgo skrydžio ir atostogų metu dėvėsite kompresines kojines yra puiku, tačiau medikamentinis gydymas kraujo krešumą mažinančiu preparatu antikoaguliantu Jums taip pat turėtų būti paskirtas. Todėl dar prieš kelionę patariu kreiptis į savo gydytoją, kad jis rekomenduotų kitą Jūsų būklę atitinkantį gydymą. Kelionės metu būtinai pajudėkite lėktuve, pavaikščiokite, gerkite pakankamai skysčių.

Man 55 metai. Turiu abiejų kojų varikozę. Dešinė koja išoperuota, bet vis tiek veržiasi venos ir skauda. Pradėjau naudoti detraleksa. Kojas skauda mažiau. Ką daryti ir kokius vaistus naudoti, kad neišsivystytų trombozė? Dirbu 12 valandų karštyje sunkų, stovimą darbą.

Ingė.
Atsakymas. Po operacijos gydymą Jums turėjo paskirti gydytojas, paiškinti kodėl skiriamas detraleksas, kaip jis veikia. Paprastai su medikamentiniu, venų sienelės tonusą gerinančiu gydymu, gali būti skiriamos ir kitos gydomosios ar profilaktinės priemonės, pvz. kompresinės kojinės. Kompresinės kojinės sustabdo ar bent jau sulėtina varikozės progresavimą, gali apsaugoti nuo komplikacijų. Gydytojas, objektyviai įvertinęs Jūsų venų varikozę, patartų, kokio suspaudimo laipsnio (kompresijos) kojinės Jums būtų tinkamiausios. Kojinės apspaudžia paodį ir todėl kraujas neužsistovi paviršinėse venose. Šias kojines reikia nešioti nuolat, kai negulima, o ypač karštomis dienomis. Tačiau kompresinės kojinės yra svarbi profilaktikos priemonės ne tik dėl venų varikozės progresavimo, bet ir dėl galimos giliųjų venų trombozės. Kadangi Jūsų darbas yra stovimas ir karštoje patalpoje, tikslinga būtų pasitarti su gydytoju dėl šio metodo naudojimo. Dėl medikamentų (pvz. antikoaguliantų – kraujo krešėjimą mažinančių preparatų) skyrimo trombozės profilaktikai turėtų spresti Jūsų gydytojas, įvertinęs Jūsų bendrą sveikatos bei venų varikozės būklę.

Mano kairė mano koja žemiau kelio paraudusi ir kieta, kartais ta vieta kaista. Ar tai gali būti trombozė?

Jolanta.
Atsakymas. Taip, tai galėtų būti trombozė. Todėl patariama kreiptis ir pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju ar kraujagyslių specialistu. Tik gydytojas gali įvertinti Jūsų apžiūros duomenis bei paskirti reikiamus tyrimus, kurie leis objektyviai nustatyti diagnozę ir paskirti gydymą.

Mano mamai 75 metai. Prieš mėnesį ji patyrė dešinės plaučių pusės emboliją ir infarktą. Dabar mamai paskirtas 5 mg varfarinas vartoti po 1,5 tabletės. Tikrinam kraujo krešėjimą kas 2 savaites. Ar reikia kreiptis dėl giliųjų venų išsitirti? Ar galima tas venas operuoti? Nežinome, kaip elgtis, kad vėl negrėstų pavojus mamos gyvybei, paaiškinkite, kaip elgtis.

Ala.
Atsakymas. Būtų tikslinga ištirti giliąsias kojų venas. Todėl reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kad jis nukreiptų pas kraujagyslių specialistą arba kreiptis tiesiogiai į jį. Tik įvertinęs tyrimo rezultatus, gydytojas galės spręsti apie tolesnį gydymą: chirurginės intervecijos reikalingumą ar gydymo geriamuoju antikoaguliantu korekciją.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22